Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lewis HamiltonMateriały prasowe / Mercedes AMG F1 / Wolfgang Wilhelm / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

Lewis Hamilton wart więcej niż Manchester City. Brytyjczyk nosi na sobie 112 mln funtów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Lewis Hamilton ma największe szanse na zgarnięcie tytułu mistrzowskiego w F1 w tym sezonie. Tymczasem umowy sponsorskie na jego kombinezonie są warte więcej niż te zawierane przez piłkarski Manchester City.

Lada moment Lewis Hamilton na podpisać nowy kontrakt z Mercedesem, który będzie mu gwarantować roczną pensję w wysokości 40 mln funtów. Brytyjczyk nie musiał się długo zastanawiać nad przedłużeniem umowy. Zespół z Brackley zdominował w ostatnich latach Formułę 1. Dzięki niemu Hamilton zdobył trzy z czterech tytułów mistrzowskich.

Popularność Hamiltona pozytywnie wpływa też na kontrakty sponsorskie podpisywane przez Mercedesa. Jak wyliczył "Daily Mail", loga firm prezentowanych na kombinezonie 33-latka warte są aż 112 mln funtów. Dla porównania, piłkarski Manchester City zarabia na tym polu ledwie 95 mln funtów.

Najwięcej za obecność na stroju kierowcy Mercedesa płaci Petronas, który jest tytularnym sponsorem zespołu. Malezyjski koncern co roku przelewa na konta ekipy 50 mln euro. Hamilton ma też kilka sponsorów indywidualnych. Do tego grona zaliczamy m. in. Monster Energy, Tommy Hilfiger, Pumę oraz Bose.

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik walczy z kontuzją. Biega "podwieszona"

Czy Lewis Hamilton obroni tytuł mistrzowski w tym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL