Najnowsze Wyniki/Kalendarz
x-kom teamFacebook / x-kom team / x-kom team

Polska Liga Esportowa: x-kom team z pierwszym zwycięstwem

Sara Leszczyńska
Sara Leszczyńska
Historyczna kolejka Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO przyniosła pierwsze zwycięstwo x-kom team oraz po raz kolejny fenomenalną formę Adwokacika i AGO Esports.

Za nami trzecia kolejka wiosennej rundy Polskiej Ligi Esportowej, która tym razem odbyła się w niedzielę (22 kwietnia) podczas GoodGame w Nadarzynie. Do walki o punkty stanęły wszystkie drużyny biorące udział w zmaganiach, z wyjątkiem PACT.

Spotkanie inaugurujące rozegrali zawodnicy CODEWISE UNICORNS i SEAL Esports. Pierwsza mapa, czyli mirage (16:8) została zdominowana przez "Jednorożce", które już w poprzedniej kolejce pokazały, że nie są prostym i przewidywalnym przeciwnikiem. Niestety w następnej części pojedynku czegoś zabrakło w grze zespołu Szymona "Crytyourface" Pluty, co wykorzystały "Foki", które zdobyły utracone rundy idąc ostatecznie w stronę zwycięstwa (14:16). Tym samym obie drużyny podzieliły się punktami.

Kolejny dwumecz stoczyli między sobą reprezentanci Team Kinguin i PRIDE. Miał on wyjątkowy charakter ze względu na fakt, że między tymi drużynami doszło do przejścia dwóch zawodników do "Pingwinów". Ponadto pierwszy raz od dłuższego czasu mogliśmy zobaczyć Wiktora "TaZ'a" Wojtasa w akcji na turnieju online w Polsce. Ten sprawdzian zdecydowanie lepiej poszedł właśnie Team Kinguin, którzy na mapach nuke i train pokazali wszystko co najlepsze (16:9; 16:2) i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Po tym starciu w szranki stanęło AGO Esports i PRIDE, którzy stanęli przed ciężkim zadaniem rozegrania dwóch walk pod rząd. Niestety to mogło być zbyt wiele, ponieważ drugi raz zostali pokonani na obu mapach, choć nie oddali punktów bez walki. Pierwszą mapę, czyli cache "Orły" zaczęły pewnie tak jak w poprzedniej grze, jednak po zwycięstwo sięgnęli faworyci (16:10). Na inferno pojedynek był bardziej zacięty i tak naprawdę PRIDE było o krok od remisu (16:14). Po raz kolejny AGO Esports zdobyło komplet punktów zyskując silną pozycję na podium.

ZOBACZ WIDEO: Piotr "Izak" Skowyrski: "Złota era" esportu trwa, liczby cały czas rosną

Przedostatni pojedynek okazał się niemałym zaskoczeniem, ponieważ x-kom team w końcu poszło po swoje grając przeciwko Pompa Team. Na zwycięstwo x-kom team z pewnością wpłynęli Michał "SooN" Wójcicki i Patryk "ponczek" Wites, którzy zdecydowanie wyróżnili się podczas tego spotkania. Zarówno na nuke, jak i trainie pokazali się z najlepszej strony kierując drużynę ku zwycięstwu (16:9; 16:11) i zdobyciu trzech punktów.

Adwokacik i Izako Boars rozegrali ostatni mecz w ramach 3. kolejki. Trzeba powiedzieć to jasno - drużyna Grzegorza "SZPERA" Dziamałka ciągle jest w niesamowitej formie. Rozprawili się z "Dzikami" do trzech na pierwszej mapie i do siedmiu na drugiej, co dało im komplet trzech punktów.

Na tą chwilę Adwokacik i AGO Esports to jedyne drużyny z bilansem dwóch wygranych bez ani jednego potknięcia, ale nie daje to żadnej z nich pierwszego miejsca, ponieważ należy ono do Team Kinguin. W dole tabeli pozostaje PACT, które za dwa tygodnie będzie miało szansę na zdobycie pierwszych punktów.

MiejsceDrużynaPunkty
1.Team Kinguin7
2.Adwokacik6
3.AGO Esports6
4.CODEWISE UNICORNS5
5.Izako Boars4
6.x-kom team3
7.SEAL Esports2
8.Pompa Team1
9.PRIDE1
10.PACT0


Kolejne spotkania w ramach Polskiej Ligi Esportowej będziemy mogli oglądać dopiero 7 i 8 maja. Przed wyzwaniem stanie PACT, które tak jak PRIDE będzie musiało rozegrać dwa spotkania pod rząd. Jednak to znakomita szansa na zdobycie kilku punktów.

Czy PACT zdobędzie punkty w kolejnej rundzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL