Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Vital Heynen

Pierwsze decyzje Vitala Heynena. Pięciu zawodników poza zgrupowaniem

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Vital Heynen wraz ze sztabem zadecydował, że pięciu powołanych zawodników nie weźmie udziału w pierwszej części zgrupowania reprezentacji Polski w Spale.

Choć w Spale brak jeszcze Vitala Heynena i siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy walczyć będą w nachodzący weekend w Kazaniu w Final Four Ligi Mistrzów, reszta zawodników przeszła już badania. 

Belgijski szkoleniowiec wraz z resztą sztabu szkoleniowego podjął decyzję, że na początku zgrupowania nie będzie Tomasza Fornala, Norberta Hubera i Kacpra Piechockiego, a także zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami - Łukasza Kozuba i Mateusza Masłowskiego.

Siatkarze w spalskich lasach przygotowywać się będą do Ligi Narodów. Najpierw Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze sparingowe, w Katowicach i Opolu. Następnie będą rywalizować w dwóch turniejach w Polsce, najpierw w Katowicach i Krakowie, a następnie w Łodzi. 

Trener Heynen ma zamiar rotować składem, więc trójka, która na razie została odesłana, możliwe, że w późniejszym czasie dołączy do kadry. 

ZOBACZ WIDEO Zobacz, jak Vital Heynen ogłaszał kadrę na Ligę Narodów. Mówił tylko po polsku

Który z odesłanych zawodników najbardziej przyda się kadrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Wiesia K. Zgłoś
  To duży błąd ! Rozumiałabym odesłanie ich po paru dniach ,kiedy Trener mógłby zobaczyć jak sie prezentują na treningach ,ale odprawienie ich przed rozpoczęciem nie dając szansy
  Czytaj całość
  ???? To jakoś nie w stylu Heynena... Szczególnie rezygnacja z Fornala jest dla mnie niezrozumiała !!!! Przecież mlodzi zostali powołani po to ,żeby zbierać doświadczenie i sie ogrywać ,a teraz... dostali kopa brzydko mówiąc. Czyżbyśmy mieli tylu dobrych przyjmujacych i środkowych ,żeby rezygnować z Hubera i Fornala ?...Aha ,to Bieniek ,który nie blokuje i przyjmujący ,którzy nie przyjmują... No i tak już na samym początku jestem rozczarowana decyzjami Trenera Heynena ( jeśli rzeczywiście to były jego decyzje...) Szkoda.
  • Łukasz Szulowski Zgłoś
   Będzie prawdopodobnie więcej treningu odświeżającego czyli dość mało siły dużo grania , dlatego że za chwilę mamy ważne mecze. Nie ma mowy tutaj o budowaniu jakiejś formy tylko o
   Czytaj całość
   selekcji. A żeby to zrobić musi być trochę większy porządek i mniej zawodników. Nie ma na treningach kadry nieograniczonej liczby miejsc przecież bo w takim razie mozna by powołać wszystkich polskich siatkarzy a co niech Heynen ma jeszcze większy kłopot a wszystkim wyjdzie to na dobre bo potrenuja z najlepszymi. Wymienieni znaleźli się w kadrze dlatego że prawdopodobnie dołącza w innym okresie w zamian za innych ktorzy dostaną trochę wolnego a w tym momencie razem z nimi byłoby zbyt tłoczno na zgrupowaniu.
   • wolevolley Zgłoś
    Chwila, jaki to ma sens? Dlaczego nie mają już teraz trenować z resztą kadry?
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL