Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej Duda WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Duda

Mundial 2018. Polska - Kolumbia: Andrzej Duda pociesza Biało-Czerwonych. "Głowa do góry!"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W drugim meczu fazy grupowej MŚ 2018 Polska uległa Kolumbii 0:3 i pożegnała się z marzeniami o awansie do 1/8 finału mundialu. Biało-Czerwonych po klęsce w Kazaniu pocieszył sam prezydent Andrzej Duda.

Przegrana z Senegalem (1:2) w pierwszej kolejce mundialu nie zamknęła przed drużyną Adama Nawałki drogi do kolejnej rundy turnieju, ale by Biało-Czerwoni zameldowali się w 1/8 finału, musieli uniknąć porażki z Kolumbią. Tymczasem Polacy przeciwko Los Kafeteros zagrali jeszcze słabiej niż pięć dni temu w Moskwie i żegnają się z turniejem w słabym stylu.

Reprezentantów Polski, którzy zawiedli kibiców i samych siebie, postanowił pocieszyć sam Andrzej Duda. Tuż po zakończeniu meczu z Kolumbią prezydent napisał na Twitterze o trzech zasadach, których przestrzega:

1. obiecałem naszym, że będę z nimi - więc nie krytykuję,
2. cieszę się z sukcesów i chwalę - ale jeśli jest za co,
3. nigdy nie załamuję rąk, wyciągam wnioski, bo jutro też jest dzień i trzeba iść do przodu.

"Biało-Czerwoni stało się. Trudno. Głowa do góry!" - dodał Duda.

Polacy nie mają już szans na awans do 1/8 finału MŚ 2018, ale rozegrają w Rosji jeszcze jeden mecz. Nim wrócą do kraju, w czwartek zagrają jeszcze z Japonią (godz. 16).

Mundial 2018. Polska - Kolumbia 0:3: gol Juana Cuadrado (TVP Sport)Mundial 2018. Polska - Kolumbia 0:3: gol Juana Cuadrado (TVP Sport)

Komentarze (60):

 • Drs Zgłoś
  Dokładnie wyciągnąć wnioski bo jutro jest też dzień i trzeba iść do przodu!!! - nie do tyłu!!!!!
  • Izabela Rokicka Zgłoś
   "Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych. jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa". Andrzej Duda na Twitterze 24.09.2013r 23:51 W obecnej sytuacji jest to bardzo
   Czytaj całość
   trafne porównanie.
   • set2000 Zgłoś
    Więcej reklam piwa, chipsów i ciasteczek - w końcu tylko o kasiorę chodzi tej ekipie. Sport i wynik to dla frajerów przed telewizorami. Za jakiś czas znowu media ich na pompują że są 8
    Czytaj całość
    drużyną świata, a frajerstwo w to uwierzy i będzie kupować czapeczki, koszulki, piłeczki, karty, naklejki, kubeczki.... Wszystkie portale zaczynają się od mundialu. Jakby nic innego nie istniało. Jak by nie można się interesować niczym więcej. Aż mi się niedobrze od tego robi. Obłuda
    Wszystkie komentarze (60)

    Komentarze (60)

    Wszystkie komentarze (60)
    PRZEJDŹ NA WP.PL