Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Liga Mistrzów Getty Images / Catherine Ivill / Liga Mistrzów

Przepis z mundialu spodobał się UEFA. Idą zmiany w europejskich pucharach

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Dodatkowa zmiana, więcej rezerwowych w finale oraz zgoda na używanie mobilnych sprzętów elektronicznych. UEFA zdecydowała się na zmiany w regulaminie europejskich pucharów.

Federacje piłkarskie coraz częściej otwierają się na nowinki technologiczne oraz zmiany w przepisach. W trakcie mistrzostw świata 2018 pierwszy raz na tym turnieju sędziowie korzystają z systemu VAR. Nowy jest także przepis, który w przypadku dogrywki pozwala trenerom na dokonanie dodatkowej, czwartej zmiany.

Okazuje się, że w ślady FIFA idzie UEFA. Wprawdzie VAR-u w europejskich pucharach jeszcze nie zobaczymy, ale dodatkowa zmiana będzie możliwa. Tak samo, jak w przypadku mundialu będzie ona dozwolona w fazie pucharowej, gdy o awansie będzie decydować dogrywka.

Dotyczy to Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Natomiast w młodzieżowych rozgrywkach razem z dogrywką będzie można zmienić łącznie pięciu piłkarzy. Nowy przepis wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Kolejna zmiana dotyczy finału europejskich pucharów. Do tej pory szkoleniowcy na ławce mieli siedmiu rezerwowych. Teraz kluby będą mogły mieć ich 12, co oznacza, że kadra na najważniejsze spotkanie będzie liczyć 23 zawodników.

Zmieniono jeszcze jeden przepis. Na ławce rezerwowych będzie można korzystać z urządzeń elektronicznych. Regulamin jednak zastrzega, że tylko do monitorowania formy piłkarzy, ich zdrowia lub w celach taktycznych i szkoleniowych. Sprzęt będzie musiał być podręczny i posiadać zezwolenie UEFA.

ZOBACZ WIDEO Kto następcą Nawałki? "Czerczesow? Rosjanie ozłocą go po mundialu"

Czy podobają ci się zmiany w regulaminie europejskich pucharów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL