Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antonio Giovinazzi Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Antonio Giovinazzi

Antonio Giovinazzi niepewny przyszłości w F1. "Dobre testy mogą nie wystarczyć"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Antonio Giovinazzi pokazał się z bardzo dobrej strony podczas testów F1 na Hungaroringu. Włoch ma jednak świadomość, że może to nie wystarczyć, aby przebić się do F1 w sezonie 2019.

Jeszcze przed startem obecnego sezonu Antonio Giovinazzi był przymierzany do startów w Sauberze, ale miejsce w zespole z Hinwil zachował Marcus Ericsson. Wynikało to z faktu, że szwedzcy przedsiębiorcy uratowali przed rokiem Szwajcarów przed bankructwem. Dlatego też Giovinazziemu pozostało testować samochody Ferrari i Saubera w trakcie tego sezonu.

We wtorek 24-latek był najszybszym kierowcą w stawce, mając do dyspozycji bardzo konkurencyjny model SF71H. W środę usiadł za kierownicą Saubera i wykręcił czwarty rezultat. Był przy tym szybszy o 0,6 s od Ericssona.

- Wtorek za kierownicą Ferrari był udany. Środa z Sauberem również. Wykonałem dobrą robotę, ale nie jestem pewien czy to starczy, aby zyskać miejsce w F1 w przyszłym roku. Wszystko się zmienić. W tym momencie daję z siebie wszystko i zobaczymy, co przyniesie przyszłość - powiedział Giovinazzi.

Giovinazzi w tym roku ma jeszcze wystąpić w czterech sesjach treningowych w F1. Będzie to dla niego okazja, by zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Tym bardziej, że przed rokiem wskoczył on do samochodu Saubera na dwa wyścigi, gdy kontuzję leczył Pascal Wehrlein i pokazał wówczas, że stać go na osiąganie dobrych rezultatów.

- Czy mam coś do udowodnienia w F1? Nawet nie możesz sobie wyobrazić! Naprawdę chcę wrócić do tego świata! Zobaczymy jak to się ułoży. Wykorzystam jak najlepiej sesje treningowe w tym roku. Mam nadzieję, że pod koniec roku otrzymam to miejsce, którego tak pragnę - dodał.

ZOBACZ WIDEO Problemy triumfatorki juniorskiego Wimbledonu przed turniejem. Świątek: "W Polsce nie ma warunków"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Antonio Giovinazzi zasłużył na otrzymanie szansy w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL