Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk FajferWP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Patryk Fajfer

GKSŻ przyznała walkower dla Polonii Piła za mecz z Wandą Kraków!

Michał Mielnik
Michał Mielnik
GKSŻ poinformowała o przyznaniu walkowera (40:0) na korzyść Euro Finannce Polonii Piła za spotkanie Nice 1. Ligi Żużlowej z Arge Speedway Wandą Kraków. Goście nie mieli wystarczającej liczby zawodników w składzie.

1 lipca na stadionie w Pile miejscowa Euro Finannce Polonia miała zmierzyć się z Arge Speedway Wandą Kraków. Spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ goście przyjechali jedynie z pięcioma zawodnikami (wymagana jest minimum szóstka). 

Początkowo do Piły nie dotarł Piotr Pióro, jednak młodzieżowiec w tym czasie zmagał się z kontuzją nogi i było pewne, że nie wystartuje. Z kolei Victor Palovaara w drodze na mecz uczestniczył w wypadku samochodowym i również nie zjawił się na stadionie. Gospodarze byli w stanie wypożyczyć jednego z juniorów, aby mecz doszedł do skutku, jednak na drodze stanęły sprawy formalne i ten wariant także nie został zrealizowany.

Początkowo mecz miał zostać przełożony na inny termin, mimo że sędzia już na stadionie mógł ogłosić walkower. Warunkiem było jednak przedstawienie przez Palovaarę niezbędnych dokumentów z policji. Teraz Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła wynik 40:0 w tym spotkaniu na korzyść Polonii.

W związku z walkowerem Wanda zobligowana jest do zapłaty 100 tysięcy złotych na rzecz Polonii Piła oraz 50 tysięcy złotych do Polskiego Związku Motorowego.

Działacze Wandy za pośrednictwem mediów społecznościowych wydali krótki komunikat (pisownia oryginalna):

"Drodzy kibice. Wypadek Victoria Palovaary jest faktem, natomiast nie otrzymaliśmy od zawodnika wszystkich wymaganych przez GKSŻ dokumentów na temat zdarzenia. Pozostali zawodnicy byli obecni w Pile i chcieli odjechać zawody. Na przeszkodzie stanęły jednak kwestie regulaminowe. Przepraszamy za całą sytuację."


Walkower w tej sytuacji oznacza jedno. Wanda Kraków oficjalnie spada z Nice 1.LŻ, natomiast Polonia Piła pojedzie w barażu o utrzymanie z wicemistrzem 2. Ligi Żużlowej.

Nice 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMBPktZRP+/-
1.PGG ROW Rybnik12422903+110
2.Arged Malesa TŻ Ostrovia12318714-8
3.Car Gwarant Start Gniezno12417615+6
4.Unia Tarnów12317705+16
5.Zdunek Wybrzeże Gdańsk12313507-32
6.Lokomotiv Daugavpils12311408-43
7.Orzeł Łódź1217309-49


ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodnicy Fogo Unii Leszno

Czy spodziewasz się, że Polonia mimo swoich kłopotów zdoła się utrzymać w Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (42):

Wszystkie komentarze (42)

Komentarze (42)

    Wszystkie komentarze (42)
    PRZEJDŹ NA WP.PL