Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justin MurisierPAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Justin Murisier

Kontuzja Justina Murisiera. Sezon 2018/2019 bez Szwajcara

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Dwa miesiące przed rozpoczęciem Pucharu Świata, Szwajcar Justin Murisier doznał kontuzji chrząstki w prawym kolanie. Uraz ten wyklucza go ze startów w nadchodzącym sezonie.

Trzykrotny medalista mistrzostw świata juniorów z 2011 roku doznał kontuzji w niedzielę, 26 sierpnia podczas zawodów w slalomie gigancie rozgrywanych w Nowej Zelandii. W piątek Szwajcar pomyślnie przeszedł operację i już nie może się doczekać powrotu na stok.

- Wrócę w przyszłym roku. To jest mój nowy cel i jestem gotowy walczyć jak lew - powiedział Justin Murisier dla fis-ski.com

Dla 26-letniego zawodnika jest to trzecia poważna kontuzja kolana od czasu rozpoczęcia przez niego startów w Pucharze Świata.

Jesienią 2011 roku doznał obrażeń podczas gry w piłkę nożną, natomiast jedenaście miesięcy później podczas treningu slalomowego. Z powodu tych urazów opuścił sezony 2011/2012 oraz 2012/2013.

Murisier ma za sobą bardzo udany sezon w slalomie gigancie, w którym zajął siódme miejsce. Podczas MŚ 2017 w St. Moritz zajął szóste miejsce w superkombinacji oraz ósme w slalomie gigancie. Na IO 2018 w Pjongczangu nie ukończył żadnej z wymienionych konkurencji.

ZOBACZ WIDEO: Janusz Gołąb: Denis Urubko na K2 miał pretensje o śmieszne rzeczy. To było kuriozalne

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL