WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia - GKM. Prowadzi Bartosz Smektała

45 punktów Unii nie będzie nic znaczyło. Bój o PGE Ekstraligę może przebić walkę o złoto (typy)

Dawid Borek
Dawid Borek
- Uważam, że nawet jeśli Unia dobiłaby w Gorzowie do 45 punktów, to nic nie będzie to znaczyło - prognozuje Krzysztof Cegielski. Zdaniem eksperta WP SportoweFakty, ciekawiej, niż w walce o złoto, może być w dwumeczu o awans do PGE Ekstraligi.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Wyniki niedzielnych meczów wytypował Krzysztof Cegielski, były żużlowiec, a obecnie ceniony ekspert.

***

PGE Ekstraliga 

Uważam, że czekają nas bardzo wyrównane spotkania zarówno w Gorzowie, jak i za tydzień w Lesznie. Uważam, że nawet jeśli Unia dobiłaby na wyjeździe do 45 punktów, to nic nie będzie to znaczyło. Moim zdaniem w tym dwumeczu dla mistrzów Polski z Leszna trudniejsze będzie spotkanie na własnym torze. Złoto rozstrzygnie się dopiero w ostatnich wyścigach rewanżu. Pierwszy pojedynek też będzie bardzo wyrównany, bo zespoły bardzo się uzupełniają na różnych pozycjach.

Jeśli chodzi o spotkanie we Wrocławiu, Betard Sparta powinna być lepsza od trochę porozbijanego forBET Włókniarza. Fredrik Lindgren i Matej Zagar w tej chwili nie są takimi pewnymi punktami, by przyczynić się do lepszego wyniku na wrocławskim torze. 

Moje typy:

Cash Broker Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno 45:45
Betard Sparta Wrocław - forBET Włókniarz Częstochowa 49:41

Nice 1.LŻ 

To będzie bardzo ciekawy dwumecz. Myślę, że wygra go drużyna, która bardziej wykorzysta atut domowego toru. Oba zespoły mają ten atut i kluczowe będzie to, kto zdobędzie więcej punktów na swoim stadionie. Uważam, że w tym dwumeczu może być więcej emocji, niż nawet w walce o złoty medal DMP. W meczach o mistrzostwo przegrany bierze chociaż srebro i też może być z tego zadowolony, a w starciu o awans drugi zespół jest skazany na baraż, z którego nic może nie być. Walka może być bardzo ostra.

Mój typ:

ROW Rybnik - Speed Car Motor Lublin 50:40

2. Liga Żużlowa 

Jeśli rzeszowianie pojadą w pełnym składzie, powinni spokojnie poradzić sobie w dwumeczu, aczkolwiek w Ostrowie na pewno będzie ciekawie. Ostrovia nie będzie miała nic do stracenia.

Mój typ:

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Stal Rzeszów 42:48

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Jamróg największą niespodzianką sezonu. Powinien zostać w PGE EkstralidzeCzy zgadzasz się z typami Krzysztofa Cegielskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL