Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital HeynenPAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Vital Heynen

MŚ 2018. Piękny gest Vitala Heynena

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Vital Heynen, szkoleniowiec polskich siatkarzy, znów zdobył serca drużyny i kibiców. Na konferencji prasowej, po przylocie Biało-Czerwonych do kraju, Belg oddał swój złoty medal prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jackowi Kasprzykowi.

Vital Heynen zdradził, że na początku swojej pracy dla reprezentacji Polski obiecał Jackowi Kasprzykowi, iż podaruje mu złoty medal, który wywalczy z Biało-Czerwonymi. 

Znakomity szkoleniowiec słowa dotrzymał. W blaskach fleszów aparatów i kamer Belg przekazał na ręce prezesa PZPS złoty medal mistrzostw świata 2018, do którego poprowadził swoich podopiecznych. 

Heynen dodał, że nie spodziewał się, iż tak szybko będzie miał okazję zrealizować obietnicę złożoną Jackowi Kasprzykowi. Prezes PZPS nie był z polską drużyną bezpośrednio na MŚ. Zmagania Polaków w Bułgarii i we Włoszech oglądał z kraju.

Vital Heynen (po prawej) wręcza złoty medal z MŚ prezesowi PZPS Jackowi Kasprzykowi (z lewej). Fot. PAP/Leszek SzymańskiVital Heynen (po prawej) wręcza złoty medal z MŚ prezesowi PZPS Jackowi Kasprzykowi (z lewej). Fot. PAP/Leszek Szymański
Podczas konferencji prasowej belgijski trener oczywiście pochwalił również swoich podopiecznych. - Z meczu na mecz szło nam coraz lepiej. W pierwszym secie, w piątkowy wieczór, znokautowaliśmy Włochów. To co później zrobili chłopacy było niesamowite. Przez miesiące opowiadałem, że są świetni i mają wysoki potencjał. Muszą być jednak szczery - nie sądziłem, iż są aż tak dobrzy - zaznaczył Vital Heynen.

Przypomnijmy, że polscy siatkarze po raz drugi z rzędu zdobyli złoty medal mistrzostw świata. W finale pokonali Brazylię 3:0. Dzień wcześniej w półfinale okazali się lepsi od USA (3:2), głównego faworyta tegorocznych mistrzostw.

ZOBACZ WIDEO Fabian Drzyzga z uznaniem o Bartoszu Kurku: Był nie do zatrzymania

Czy polscy siatkarze wywalczą złoty medal na IO w Tokio 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL