Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo FIFA WP SportoweFakty / Na zdjęciu: logo FIFA

FIFA chce stworzyć klubowe mistrzostwa świata. Projekt budzi sprzeciw

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Klubowe mistrzostwa świata rozgrywane co cztery lata chciałaby wprowadzić FIFA od 2021 roku. Pomysł ma jednak mało zwolenników i budzi sprzeciw przede wszystkim klubów, które narzekają na nadmierną eksploatację swoich zawodników.

Nowy projekt FIFA ujawniła gazeta "The Times". Klubowe mistrzostwa świata miałyby się odbywać co cztery lata. Turniej trwałby 18 dni, a finaliści rozegraliby łącznie pięć spotkań. Udział miałyby brać 24 zespoły, z czego połowa pochodziłaby z Europy. Kluby podzielone zostałyby na osiem grup trzy zespołowych. Do kolejnej fazy awansowaliby zwycięzcy grup.

O ile dla kibiców taka impreza mogłaby być atrakcyjna, to dla klubów już mniej. Zawodnicy z najlepszych klubów i tak są mocno eksploatowani, a dodatkowy turniej, gdzie mecze odbywały by się czasami nawet co 48 godzin, nie wpłynąłby z pewnością korzystnie na ich formę.

Postrzeganie klubowych mistrzostw świata mogłyby zmienić zyski finansowe. Gianni Infantino podobno znalazł inwestorów gotowych zapłacić duże pieniądze. Sporo zastrzyk gotówki byłby również z praw transmisyjnych. 

Przeciwna temu projektowi jest również UEFA. Ostateczna decyzja podobno ma być znana jeszcze w tym tygodniu. Pierwsza edycja klubowych mistrzostw świata miałaby się odbyć w czerwcu 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Hat trick Hofmanna. Borussia M'gladbach goni lidera [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy klubowe mistrzostwa świata to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL