Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Igor Jakubowski

Emocjonujący debiut Igora Jakubowskiego. Polak wygrał na punkty

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Pierwsze zwycięstwo na zawodowym ringu odniósł Igor Jakubowski (1-0, 0 KO). Debiutujący Polak podczas gali Copa Rocky Boxing Night w Koninie pokonał jednogłośnie na punkty Ukraińca Oleksija Żuka (2-1, 0 KO).

Pojedynek został zakontraktowany na 6 rund. Na taki dystans zdecydował się Jakubowski, który przyznaje, że stracił już zbyt dużo czasu i chce prowadzić karierę w szybkim tempie.

W pierwszej rundzie widać było przewagę szybkości Igora Jakubowskiego. Polak wyprowadzał celne lewe proste i często przepuszczał oraz amortyzował ataki Ukraińca. 26-latek swoje akcje starał się kończyć prawym sierpowym, który co jakiś czas znajdował miejsce na głowie rywala.

Wraz z upływem czasu pojedynek stawał się coraz bardziej wyrównany. Walka toczyła się na dużej intensywności, obaj pięściarze starali się wywierać presję i zadawali dużo ciosów. Coraz częściej dochodziło do rywalizacji w półdystansie i zawodnicy często przepychali się w ringu. Pod koniec potyczki widoczne zaczęło być zmęczenie Jakubowskiego, który nie miał pomysłu na to, jak zatrzymać nacierającego Ukraińca. Po emocjonujących sześciu rundach sędziowie punktowali: 58-56, 59-55, 59-55 dla Jakubowskiego. 

Igor Jakubowski był trzy razy mistrzem Polski w boksie olimpijskim, mistrzem Unii Europejskiej oraz srebrnym medalistą mistrzostw Europy. Polak w 2016 roku wystąpił także na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

ZOBACZ WIDEO Oryginalny garnitur Artura Szpilki. "Skupiam się na tym, co mi się podoba"

Czy Igor Jakubowski ma szansę podbić kategorię junior ciężką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL