Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Lato PAP / Marcin Kmieciński / Na zdjęciu: Grzegorz Lato

Grzegorz Lato: Trzeba rozglądać się za zawodnikami z polskiej ligi

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Brak regularnej gry niektórych zawodników w klubach, to największy problem reprezentacji Polski. Zdaniem Grzegorza Laty, szansę powinni otrzymać gracze z Lotto Ekstraklasy.

Od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat powoływania do reprezentacji Polski zawodników mających problem z regularną grą w klubie. Największe kontrowersje wzbudzała osoba Jakuba Błaszczykowskiego, który w VfL Wolfsburg został skreślony. Głos zabrał nawet Zbigniew Boniek, który stwierdził, że tacy zawodnicy nie mają prawa być powoływani do kadry. Wiele osób było oburzonych taką deklaracją prezesa PZPN i dostrzegło ingerencję w pracę Jerzego Brzęczka.

W niedzielę gościem programu "Cafe Futbol" był Grzegorz Lato i również zabrał głos na ten temat. - Za moich czasów byłoby nie do pomyślenia, żeby zawodnik mający problem z grą lub dostaniem się do kadry meczowej był w reprezentacji. Byłem na wigilii w PZPN i rozmawiałem z Jerzym Brzęczkiem, który powiedział wprost, że ma jeden problem - zawodnicy nie grają regularnie - uważa Lato.

Były reprezentant Polski i prezes PZPN uważa, że problem ten trzeba rozwiązać. - Nie może być tak, że zawodnik nieznajdujący się w osiemnastce meczowej swojego klubu jest powoływany do reprezentacji. Jak sprawdzić wtedy jego formę? W marcu mamy pierwszy mecz eliminacji i czas na goni - dodaje Lato.

Jego zdaniem Jerzy Brzęczek powinien postawić na zawodników z Lotto Ekstraklasy. -
Trzeba się rozglądać za zawodnikami z polskiej ligi. Mamy paru zdolnych chłopaków grających regularnie w klubach - kończy Lato.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Kapusta o losowaniu grup ME 2020: Błagam, nie mówimy, że to jest trudna grupa

Czy uważasz, że do reprezentacji Polski powinno zostać powołanych więcej zawodników z Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś
  DLACZEGO POKAZUJECIE TEGO ALKOHOLIKA?WSTYD..((DOŚĆ NAROBIŁ SYFU W PZPNie..((
  • VIPekspert Zgłoś
   A teraz niech pan Lato wyliczy ile mamy klubów w pucharach... Ile? Bo nie widzie... Ludzie! W rankingu UEFA jesteśmy już za ligą kazachstańską! Żeby z tak wielkiego kraju chociaż dwóch
   Czytaj całość
   klubów nie wprowadzić do fazy grupowej LE? Ja już nie mówię nawet o grze dalej na wiosnę...chociaż do grup... Żeby mistrz odpadł z jakimiś kelnerami z Luksemburga? To czego on chce w tej lidze szukać?
   • Mateusz Nowak Zgłoś
    Lato teraz daje rady tylko kiedy był prezesem zatrudnił fajtłape Smude który niepotrafił wyjść z najsłabszej grupy. Piłkarze z polskiej ligi chłopie
    Czytaj całość
    ogarnij się wystarczy popatrzeć na polską lige. Dziadostwo efekty w pucharach.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL