Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel Bech na prowadzeniu WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Mikkel Bech na prowadzeniu

Zawodnicy Wybrzeża walczą z czasem. Bech i Thorssell rehabilitują się w Gdańsku

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po upadku Mikkela Becha w Częstochowie pod znakiem zapytania stoi jego występ w meczu w Gnieźnie. Duńczyk dołączył w środę do Jacoba Thorssella i obaj rehabilitują się w Gdańsku.

Mikkel Bech upadł podczas treningu punktowanego w Częstochowie. Był mocno obolały, jednak na szczęście obyło się bez złamań. Zawodnik, który ma grać pierwsze skrzypce w zespole znad morza został momentalnie przetransportowany do Gdańska, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Początkowe diagnozy częstochowskich lekarzy mówiły, że powinien się oszczędzać przez 10-14 dni. Duńczykiem zajęli się jednak eksperci z firmy Rehab, która współpracuje ze Zdunek Wybrzeżem w zakresie fizjoterapii. Do ligowej inauguracji ma on przebywać w Gdańsku, gdzie przechodzi szczegółową rehabilitację.

Włókniarz pewnie pokonał Wybrzeże. Zobacz więcej!

Dłuższa kontuzja mogłaby być sporym problemem dla gdańszczan. - Od razu po upadku, Mikkel nie wyglądał najlepiej. Wiem jednak po sobie, że żużlowcy to twardzi ludzie, których organizmy reagują dużo inaczej, niż ma to miejsce u zwykłego śmiertelnika. Na ten moment nie jestem w stanie zdeklarować, że nasz kapitan wystąpi w Gnieźnie. Każdy dzień jest w jego przypadku niezwykle istotny. Wiem jednak, że nie pozwolę na występ żużlowca, który nie jest w pełni gotowy do jazdy - powiedział Mirosław Berliński, trener Zdunek Wybrzeża.

W klinice Rehab Mikkel Bech spotkał swojego kolegę z zespołu, Jacoba Thorssella. Zdunek Wybrzeże Gdańsk w trosce o zdrowie Szweda ściągnęło go do Trójmiasta, gdzie ma przebywać przez najbliższe tygodnie. - Jacob aż rwie się do jazdy, chociaż w jego przypadku można wykluczyć występ w Gnieźnie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych tygodniach, jednak jeszcze w kwietniu powinniśmy być w pełnym składzie - ocenił Berliński.

Duże zmiany na stadionie w Gnieźnie. Zobacz więcej!

Thorssell, który złamał rękę na motocrossie do Gniezna pojedzie, gdzie będzie wspierał kolegów. Jak dowiedzieliśmy się z klubu, Szwed zaoferował pomoc swoich mechaników, którzy będą wspierać żużlowców Zdunek Wybrzeża.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

Czy inne kluby również powinny organizować rehabilitację swoich zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL