Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Już niedługo wielkie losowanie CEV. Polskie drużyny czekają na rywali

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
W środę 26 czerwca odbędzie się oficjalnie losowanie grup Ligi Mistrzów i Mistrzyń oraz par w Pucharze CEV i Challenge. W rozgrywkach europejskiej federacji siatkówki weźmie udział osiem klubów z naszego kraju.

Uroczystość rozlosowania drużyn we wszystkich klubowych rozgrywkach CEV sezonu 2019/2020 ma potrwać kilka godzin, a rozpocznie się ona od rozlokowania w grupach uczestników Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. W rozgrywkach siatkarzy zobaczymy trzy polskie kluby, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel, natomiast w Lidze Mistrzyń Polskę będą reprezentować ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź. Europejska federacja poinformowała, jakie drużyny znalazły się w 4. rundzie rozgrywek, a które będą walczyły o uzupełnienie pełnego grona 20 uczestników fazy grupowej.

Transfery w PlusLidze: Kwasowski z Cerradu Czarnych do GKS-u, Woch w Chemiku, Firszt w Radomiu

Prawa gry o czwarta rundę LM siatkarzy otrzymało kilku debiutantów, w tym znany w Polsce klub IBB Polonia Londyn, w którego barwach gościnnie wystąpili Krzysztof Ignaczak i Giba. Debiutu w rozgrywkach Ligi Mistrzów doczekał się także aktualny wicemistrz Polski, ONICO Warszawa. Polska doczekała się trzech miejsc w fazie grupowej LM, tyle samo mają Włochy i Rosja.

fot. CEVfot. CEV
ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Cecylia Kukuczka: Synowie są dumni z Jerzego, ale ubolewają, że go nie ma

W tym roku nie trzy, a dwa kluby z Polski otrzymały kwalifikację do rozgrywek Ligi Mistrzyń. Najwięcej reprezentantów swoich lig mają niezmiennie Turcja, Włochy i Rosja. W kwalifikacjach do 4. rundy rozgrywek nie zabraknie polskiego akcentu: zespół Vasas Obuda Budapeszt, aktualnego mistrza Węgier, prowadzi polski trener Jakub Głuszak.

fot. CEVfot. CEV
W Pucharze CEV kobiet po dwóch latach absencji polskich klubów doczekaliśmy się reprezentanta Ligi Siatkówki Kobiet, Chemika Police, który uzyskał prawo gry w tych rozgrywkach dzięki zwycięstwie w tegorocznym Pucharze Polski. Ponadto w Pucharze Challenge miał zagrać brązowy medalista rozgrywek LSK, Developres SkyRes Rzeszów, ale według oficjalnych informacji ze strony CEV klub z Podkarpacia zasilił szeregi uczestników Pucharu CEV. Może to mieć związek z karą nałożoną przez federację na francuskie Saint Raphael Volley, które w poprzednim sezonie oddało rozgrywany w Norwegii mecz walkowerem przez zdekompletowanie drużyny po kontuzji jednej z zawodniczek.

W stawce męskiego Pucharu CEV nie znalazła się ani jedna drużyna z naszego kraju, za to do Pucharu Challenge zgłosił się Aluron Virtu Warta Zawiercie, czwarty zespół ostatniego sezonu Plusligi. Będzie to dla tego klubu debiut w europejskich pucharach. 

Wilfredo Leon w kadrze na nowej pozycji? Siatkarz zgłasza gotowość!

Środa, 26 czerwca 2019, Luksemburg:

Godzina 13: losowanie grup Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń CEV
Godzina 14: losowanie grup Pucharu CEV
Godzina 15:30: losowanie grup Pucharu Challenge

Transmisję losowania można będzie śledzić na oficjalnym koncie CEV European Volleyball na Facebooku oraz na EuroVolleyTV i w mediach społecznościowych CEV.

Czy polska drużyna wywalczy w 2020 roku medal klubowych rozgrywek CEV?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL