Najnowsze Wyniki/Kalendarz
baza Polaków pod K2Facebook / Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera / Na zdjęciu: baza Polaków pod K2

Niesamowite zdjęcia spod K2. W takich warunkach żyją polscy himalaiści

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Kilkanaście namiotów, surowy górski klimat, a dookoła pustka. Nie dziwi, że internauci zdjęcia z bazy pod K2 zaczęli porównywać do kosmosu.

Wszyscy z zaciekawieniem wyczekują wiadomości z pasma Karakorum, gdzie polscy himalaiści szykują się do zdobycia szczytu K2. To jedyny ośmiotysięcznik, który nigdy nie został zdobyty zimą. Polacy stoją więc przed historyczną szansą i do kraju właśnie napłynęły bardzo dobre wieści. Denis Urubko oraz Marcin Kaczkan wyruszyli z bazy do pierwszego obozu, w którym zamierzają spędzić noc.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jak trudnych warunkach żyją uczestnicy wyprawy. Śnieg, duże zachmurzenie, wiatr i kilkudziesięciostopniowy mróz. Każdy dzień jest walką z naturą o przetrwanie.

Na Facebooku Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera pojawiły się zdjęcia z bazy, w której mieszkają nasi himalaiści. Fotografie działają na wyobraźnię.

Kilkanaście namiotów, surowy górski klimat, a dookoła pustka. Internauci krajobraz widoczny na zdjęciach zaczęli porównywać do kosmosu.

ZOBACZ WIDEO Jedyny wywiad Revol po powrocie do Francji. Publikujemy całość

Czy Polakom uda się zdobyć szczyt K2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • artezjanin Zgłoś
  jak widac, do fotek to drona mieli :(
  • A my swoje Zgłoś
   Gdyby nie śmierć Mackiewicza, to o wyprawie na K2 ledwo by wspomniano w serwisach informacyjnych, a Wy wszyscy wrzucający na siebie, bylibyście o wiele mniej nerwowi. Szalom!
   • Jan Nowak Zgłoś
    I co ciekawe zdobywcą K2 w wyprawie PHZ może być Denis Urubko który ma już od 2015 roku obywatelstwo polskie a jest z pochodzenia Rosjaninem ..............?????????!!!!!!!!!!!!!O co w
    Czytaj całość
    tym wszystkim chodzi jak nie o rozgłos i chore ambicje : KTO PIERWSZY ?KTO SZYBSZY ? , ZA ILE ? , OBIETNICA ŻE BYLI NA SZCZYCIE !!!!!!!!!!!!!ZA WSZELKĄ CENĘ ????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1NA DRODZE NA SZCZYT TRUPY KOLEGÓW KTÓRZY NIE WESZLI !!!!!!!!!!!!!!!!I TO JEST PIĘKNO HIMALAIZMU ??????????????????????????????????????????A ZA TE PIENIĄDZE KTOŚ MÓGŁBY NIE CIERPIEĆ GŁODU ALBO MIEĆ PRZESZCZEP !!!!!!!!
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL