Najnowsze Wyniki/Kalendarz
K2WP SportoweFakty / Na zdjęciu: K2

Zobacz, jakie warunki panują na K2. Pogoda nie rozpieszcza

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Polska wyprawa na K2 chce zdobyć, jako pierwsza, szczyt zimą. Nic dziwnego, że nikomu wcześniej się ta sztuka nie udała. Warunki atmosferyczne są naprawdę ciężkie.

Wideo na Twitterze, ukazujące, jak wygląda wspinaczka na K2, zamieścił Saeed Spicher. Jest na nim Amin Ullah, Pakistańczyk, który pomaga polskiej wyprawie. Nagranie najprawdopodobniej pochodzi z piątku. 

Wyprawa niewiele mogła zrobić, kiedy warunki były niesprzyjające. Oprócz niskiej temperatury doskwierał mocny wiatr i śnieżyce. 

To wtedy pogoda poprawiła się na tyle, żeby wyprawa mogła zacząć wspinaczkę. Z obozu ruszyły trzy dwuosobowe grupy (Janusz Gołąb i Maciej Bedrejczuk, Adam Bielecki i Denis Urubko oraz Marek Chmielarski i Artur Małek), każda miała swoje zadania. 

Polska wyprawa na K2 od kilku tygodni zmagała się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Największym problemem był ekstremalnie silny wiatr oraz padający śnieg. Pogoda w końcu jednak się poprawiła. Nie wiadomo jednak, czy uda się w ogóle przeprowadzić atak na szczyt.

ZOBACZ WIDEO Tak Koreańczycy świętują w Pjongczangu Księżycowy Nowy Rok. Tradycją i kulturą dzielą się z dziennikarzami

Czy Polacy w końcu staną zimą na K2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL