Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / Marek Chmielarski / Na zdjęciu: K2

Depozyt pod K2 dostarczony. Będzie kolejna próba zdobycia ośmiotysięcznika zimą

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zespół wspinaczy wysokogórskich z Kazachstanu, Rosji i Kirgistanu przygotowuje się do wejścia na K2 zimą. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia.

W styczniu 2019 r. próbę zdobycia K2 (najwyższego szczytu Karakorum i drugiego co do wysokości szczytu Ziemi - 8611 m n.p.m.) zimą podejmie zespół, w skład którego wejdą wspinacze z trzech krajów.

"Najlepsi wspinacze wysokogórscy z Kazachstanu, Rosji i Kirgistanu przygotowują się do kolejnej próby wejścia na ośmiotysięcznik K2 zimą. Każdy z uczestników zdaje sobie sprawę z ryzyka, ale pragnienie zdobycia szczytu i pozostawienia śladu w historii alpinizmu jest kwestią honoru i dumy dla Rosji, Kazachstanu i Kirgistanu" - pisał dwa tygodnie temu serwis internetowy russianclimb.com.

Organizator wyprawy Artiom Braun poinformował wówczas, że zespół wpłacił zaliczkę. W piątek (9 listopada) w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia spod ośmiotysięcznika na granicy Chin i Pakistanu, gdzie właśnie dostarczono depozyt.


Kirgisko-kazachsko-rosyjska ekspedycja ma się składać z przynajmniej 11 himalaistów. Liderem ekipy będzie 43-letni Wasilij Piwcow. - Jeżeli pogoda pozwoli i ominie nas pech, to wejdziemy tam na 100 proc. Dwóch, trzech ludzi osiągnie szczyt - zapowiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Braun - więcej TUTAJ.


ZOBACZ WIDEO: Marcin Dzieński i Anna Brożek. Ile zarabiają najlepsi wspinacze na świecie?

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL