WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / facebook.com/danielenardialpinista / Od lewej: Tom Ballard i Daniele Nardi

Nanga Parbat: rodziny Nardiego i Ballarda odzyskają ich rzeczy osobiste

Dawid Borek
Dawid Borek
Rodziny Daniele Nardiego i Toma Ballarda odzyskają kilka przedmiotów należących do zmarłych himalaistów. Przekaże je Ali Sadpara, jeden z członków ekipy ratunkowej.

W sobotę na zboczach Nanga Parbat (na wysokości 5 900 metrów) zlokalizowano ciała poszukiwanych od 27 lutego Daniele Nardiego i Toma Ballarda. Himalaistów uznano za zmarłych. Tym samym zakończyła się akcja poszukiwawczo-ratunkowa, w której uczestniczyli m.in. Alex Txikon oraz grupa czterech pakistańskich ratowników.

Jednym z jej członków był Ali Sadpara, uczestnik pierwszego udanego wejścia na Nanga Parbat zimą. Pakistańczyk wraz ze swoimi rodakami w trakcie akcji ratunkowej nie tylko brał udział w poszukiwaniach powietrznych. Wspiął się też do trzeciego obozu założonego przez Nardiego i Ballarda.

ZOBACZ: "Będziecie częścią historii alpinizmu". Alex Txikon żegna zmarłych na zboczach Nanga Parbat

"Ali Sadpara odzyskał sprzęt wspinaczkowy i inne rzeczy osobiste należące do Daniele Nardiego i Toma Ballarda i przekaże je rodzinom ofiar" - podał serwis dawn.com. Sadparę i Nardiego łączyła relacja przyjacielska.

"Za bezinteresowną pomoc pakistańskich ratowników należy im się wielki szacunek i wdzięczność" - napisał na Twitterze ambasador Włoch w Pakistanie, Stefano Pontecorvo. 

Celem wyprawy Daniele Nardiego i Toma Ballarda było wytyczenie nowej drogi na Nanga Parbat (8 126 m). Zakończyła się ona tragicznie. Ballard miał 31 lat, Nardi był 12 lat starszy.

ZOBACZ: Jest zdjęcie pokazujące ciała Nardiego i Ballarda. Zginęli na Nanga Parbat

30 stycznia 2018 roku na Nanga Parbat zmarł polski himalaista, Tomasz Mackiewicz.

ZOBACZ WIDEO Żona Tomasza Mackiewicza nie czuła się na siłach na spotkanie z Revol

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL