WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Twitter / Na zdjęciu: Tomasz Mackiewicz

"Buntowniczy marzyciel". Włosi wydali książkę o Tomaszu Mackiewiczu

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Davide Bubani napisał książkę o Tomaszu Mackiewiczu, który ponad rok temu zginął podczas schodzenia ze szczytu Nanga Parbat. To pierwsza zagraniczna pozycja o polskim himalaiście.

"Tomasz Mackiewicz był wizjonerem. Jego instynkt w połączeniu z niewyczerpaną wytrwałością pozwolił mu zrealizować marzenie o zdobyciu Nanga Parbat" - czytamy w opisie książki zatytułowanej "Buntowniczy marzyciel".

Simone Moro: Mackiewicz i Nardi zginęli z powodu ślepej ambicji >>

To pierwsza zagraniczna książka na temat Tomasza Mackiewicza. Autorem jest Davide Bubani. Włoch na 125 stronach pisze o życiu polskiego himalaisty, który w 2018 roku zmarł podczas schodzenia ze szczytu Nanga Parbat.

Fot. alpinestudio.itFot. alpinestudio.it
"Ta książka jest hołdem dla nieśmiałego człowieka, który być może nie zostałby dostrzeżony poza środowiskiem himalaizmu. Zasługuje jednak na to, by być znany" - dodaje autor.

45 ofiar śmiertelnych zimą. Przerażająca statystyka na ośmiotysięcznikach >>

Książka kosztuje 15 euro i jest dostępna we włoskich księgarniach oraz sklepach internetowych. Wcześniej w Polsce zostały wydane dwie pozycje o Mackiewiczu. Pierwsza to "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" napisana przez Dominika Szczepańskiego, a druga to "Nanga Dream - opowieść o Tomku Mackiewiczu" autorstwa Mariusza Sepioło.

ZOBACZ WIDEO Elisabeth Revol: Mam w sobie dużo gniewu. Mogliśmy uratować Tomka

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL