Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wui Kin ChinFacebook / Na zdjęciu: Wui Kin Chin

Annapurna: nie żyje himalaista z Malezji

Dawid Borek
Dawid Borek
Wui Kin Chin - himalaista z Malezji, który nie zszedł z Annapurny, a którego odnaleziono żywego na zboczach góry - nie żyje. Lekarzom nie udało się go uratować.

Wui Kin Chin zaginął w trakcie wejścia na Annapurnę - to szczyt w Nepalu, wysokość 8019 m. Malezyjczyka znaleziono mniej więcej dobę po tym, jak utracono z nim łączność. Wytrzymał 40 godzin bez jedzenia, dodatkowego tlenu, przeżył.

Został przetransportowany do szpitala w Singapurze, gdzie trwała walka o jego życie. Niestety lekarzom nie udało się jej wygrać. Miał zbyt poważne problemy z sercem i układem oddechowym. Z uwagi na odmrożenia, przeszedł też amputacje.

"Wui Kin Chi dziś rano rozpoczął swoją drogę do lepszego miejsca" - przekazał przyjaciel rodziny.

- Zagrożenia życia China można było uniknąć, gdyby towarzystwo ubezpieczeniowe szybciej działało. Jeśli nie jesteś skłonny do działania w sytuacji awaryjnej, po co w ogóle sprzedajesz swoje usługi? Jestem bardzo zły - mówi uczestnik akcji ratowniczej Nirmal Purja. Wui Kin Chi do szpitala został przetransportowany helikopterem opłaconym przez jego żonę.

Annapurna uważana jest za jeden z najniebezpieczniejszych himalajskich szczytów. Na jej zboczach zginęło niemal 80 osób. W październiku 2014 roku lawina zabiła u podnóża góry 29 osób, w tym wspinaczy z Polski.

Zobacz także:
Tragedia na Czo Oju. Zginął nepalski alpinista
Nepalskie wojsko posprzątało Mount Everest. Usunięto ponad dwie tony śmieci

Komentarze (3):

 • Kymeth Zgłoś
  Ks Apator, Reixen a Wy w życiu co osiągneliście? Jeden wpieprza słonecznik na żużlu, drugi przeszedł Wolfenstein'a szacunek pełen dla osiągnięć. Chyba nie wiecie czym jest pasja bo
  Czytaj całość
  wasze puste komentarze odzwierciedlają wasze puste życie. Miłego trollowania bo tyle najwyraźniej potraficie tylko.
  • KS ApatorToruń Zgłoś
   I kolejny... Przez tych idiotów "himalaistów" zaczynam postrzegać śmierć jako coś zabawnego... Co miesiąc/dwa informacja o zgonie ,ale ci nadal twardo idą na góry... Może
   Czytaj całość
   zaczniemy robić tu jakiś typer/konkurs "ilu pójdzie ,a ilu wróci... No kompletnie nie jest mi już żal tych ludzi... Szkoda rodzin.
   • MK Zgłoś
    Ech firmy ubezpieczeniowe... potrafią wyłącznie brać kasę, ale spróbuj cokolwiek od nich wydobyć...

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL