WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Jan Wierzejski / Na zdjęciu: Adam Bielecki.

Adam Bielecki czeka na poprawę pogody. "Jeszcze się nie poddajemy"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adam Bielecki podczas wyprawy na Annapurnę nie ma szczęścia do pogody. Ze względu na porywisty wiatr polski himalaista nie może się wspinać na Langtang Lirung (7 227 m n.p.m.).

Wspinaczka na Langtang Lirung ma być elementem aklimatyzacji przed wyprawą na Annapurnę, gdzie Adam Bielecki chce wytyczyć nową drogę. Póki co plany Polaka i jego towarzysza Felixa Berga krzyżuje pogoda. Choć jest słonecznie, to dalszą wspinaczkę komplikuje silny wiatr.

- Ostatnie dni spędziliśmy głównie na wędrówkach po okolicy, ze względu na pogodę: głównie słoneczną, ale bardzo wietrzną - wiatr wieje z prędkością około 100 km/h. To przypuszczalnie efekt cyklonu. Czas mija i nie możemy nic z tym zrobić. Jednak jeszcze się nie poddajemy - przekazał Bielecki za pośrednictwem Facebooka.

Zobacz także: Polska wyprawa na K2 przełożona!

- W międzyczasie zrywamy skórę z opuszków palców na otaczających nas głazach i z nadzieją analizujemy prognozy pogody. Mamy nadzieję, że w piątek wyruszymy dalej. Jeśli chcemy iść na Annapurnę, a chcemy, jest to przysłowiowa ostatnia szansa. Trzymajcie kciuki za pogodę, z resztą sobie poradzimy - dodał Bielecki.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Finał Pucharu Polski rozczarował. "Mecz nie był fenomenalny, a otoczka pozostawia dużo do życzenia"


Szczyt Langatang Lirun położony jest w Himalajach (w Nepalu) blisko granicy z Chinami, na południowy zachód od Sziszapangmy. Jest to 110. najwyższy szczyt na Ziemi. Pierwszymi jego zdobywcami są: Japończyk Seishi Wada i Szerpa Pemba Tsering z 24 października 1978 r.

Zobacz także: Alex Txikon: Słowa Wielickiego to nic dobrego

Marzeniem Adama Bieleckiego jest wyznaczenie nowej drogi w stylu alpejskim na ośmiotysięczniku. Dlatego polski himalaista bierze udział w wyprawie "Black Yak Annapurna Expedition 2019", której celem jest nie tylko zdobycie Annapurny (8 091 m), ale dokonanie tego nową drogą.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL