Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nanda DeviGetty Images / Vishal Bhatnagar/NurPhoto / Na zdjęciu: Nanda Devi

Odnaleziono ciała siedmiu wspinaczy, którzy zaginęli na Nanda Devi

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Grupa poszukiwawcza dotarła do ciał siedmiu alpinistów, którzy zginęli na Nanda Devi. Nadal nie wiadomo, gdzie jest ostatni z zaginionych.

Dramat na Nanda Devi wydarzył się 26 maja. To wtedy zeszła lawina, która zabrała ze sobą ośmiu alpinistów. Stracono z nimi kontakt i dopiero po kilku dniach z helikoptera dostrzeżono kilka ciał. Teraz nastąpił kolejny przełom w sprawie.

Namierzono ciała pięciu zaginionych alpinistów na Nanda Devi >>

Na szczyt udała się grupa poszukiwaczy, którzy chcieli znaleźć ciała zaginionych. Udało się, o czym informuje CNN. Na Nanda Devi odnaleziono ciała siedmiu alpinistów. Akcja jeszcze się nie zakończyła, bo nadal nie natrafiono na ósmego wspinacza.

Ustalono także okoliczności tragedii. Okazało się, że alpiniści chcieli wspiąć się na nienazwany dotąd szczyt. Nie mieli jednak na to zgody. Nawet gdyby o nią wystąpili, to by jej nie otrzymali.

Grupa łącznie liczyła 12 osób. Cztery z nich po wejściu na wschodni szczyt Nanda Devi wróciły do bazy. Pozostała ósemka zamierzała kontynuować wyprawę, co skończyło się tragicznie.

Wariactwo pod Mount Everest. Ludzie giną na własne życzenie >>

Nanda Devi leży w Indiach przy granicy z Chinami. Daleko mu do najwyższych szczytów świata, bo z wysokością 7816 m n.p.m. zajmuje dopiero 26. miejsce. Pierwszy raz został zdobyty już w 1936 roku.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL