Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Urubko po powrocie do Polski z wyprawy na K2 Materiały prasowe / Screen TVN24 / Denis Urubko po powrocie do Polski z wyprawy na K2

Alpinizm. Zaskakujące plany Denisa Urubki. To może być jego ostatnia górska wyprawa

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Denis Urubko nie porzucił planów zimowego wejścia na K2 i Broad Peak. Celem jego kolejnej wyprawy jest właśnie zdobycie tych szczytów. Nie jest wykluczone, że będzie to jego ostatni wyjazd w najwyższe góry świata.

Jak informuje portal wspinanie.pl, Denis Urubko podczas Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem zdradził swoje plany dotyczące najbliższej górskiej wyprawy. Zimą chce zdobyć Broad Peak, a także będzie miał pozwolenie na wejście na K2. Priorytetem jest jednak pierwszy ze szczytów, którzy jako pierwsi zimą zdobyli Tomasz Kowalski, Maciej Berbeka, Artur Małek i Adam Bielecki.

- Oprócz Broad Peaku będę miał również pozwolenie na K2. To będzie taka opcja. Jeśli uda mi się wejść na Broad Peak, będę miał aklimatyzację, pogoda będzie dobra i partner konkretny to pójdę też na K2. To plan na zbliżającą się zimę, ale jego realizacja zależy oczywiście od wielu czynników - powiedział Urubko, którego cytuje serwis wspinanie.pl.

Urubko zaskoczył swoją deklaracją dotyczącą przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że wyprawa na Broad Peak może być jego ostatnim wyjazdem w Himalaje i Karakorum. - Po tej wyprawie będę chciał skończyć swoją przygodę z górami najwyższymi i wspinać się już tylko w skałkach - dodał.

Partnerem posiadającego polskie obywatelstwo alpinisty ma być Amerykanin Don Bowie, z którym Urubko ma wspinać się na pewno na Broad Peak.

Zobacz także:
Szymon Pawłowski zakończył karierę. Wybrał szkołę strażacką
Lukas Mueller walczy o powrót do sprawności. "Nigdy nie porzucę nadziei"

ZOBACZ WIDEO "Druga Połowa". Zmarnowany rok Jerzego Brzęczka? "Ten zespół nadal nie wie jak ma grać"

PRZEJDŹ NA WP.PL