Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Elisabeth Revol East News / AFP PHOTO/JEAN-PHILIPPE KSIAZEK / Na zdjęciu: Elisabeth Revol

Książka Elisabeth Revol będzie dostępna w Polsce. Premiera w styczniu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Elisabeth Revol za pośrednictwem książki chce opowiedzieć swoją historię z Nanga Parbat. Pozycja będzie dostępna w języku polskim, a jej premierę zaplanowano na 22 stycznia przyszłego roku

Książka Elisabeth Revol pod tytułem "Żyję. Moja tragedia na Nanga Parbat" będzie tłumaczeniem pozycji "Vivre. Ma tragedie au Nanga Parbat", która jest już dostępna na francuskim rynku. Alpinistka opowiada w niej między innymi o zdobyciu na Nanga Parbat, relacji z Tomaszem Mackiewiczem i ocaleniu przez Denisa Urubko i Adama Bieleckiego.

Premiera książki we Francji odbyła się 16 października. - Muszę żyć z tym ostatnim obrazem Tomka, jego zachrypniętym głosem i słowami nadziei, które mu przekazałam - mówiła w rozmowie z francuskimi mediami, w której opowiadała o książce. Znajdzie się w niej wiele szczegółów, o których dotąd alpinistka nie mówiła. Premiera w Polsce ma nastąpić 22 stycznia przyszłego roku.

Pod koniec stycznia 2018 roku Elisabeth Revol oraz Tomasz Mackiewicz wspięli się na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.), jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników do zdobycia. Polak zapadł na chorobę wysokościową podczas zejścia ze szczytu. Revol wezwała pomoc, a następnie sama zaczęła kierować się w dół.

Uratowali ją polscy alpiniści, którzy brali udział w wyprawie na K2. W akcji ratowniczej udział brali Urubko, Bielecki, Jarosław Botor i Piotr Tomala. Niestety nie byli w stanie pomóc Mackiewiczowi.

Zobacz także:
Tragedia w Alpach. Zginęli doświadczeni wspinacze - Max Bonniot i Pierre Labbre
Alpinizm. Mówiono, że nic z niego nie będzie. Kilkanaście lat później Jerzy Kukuczka zdobył Koronę Himalajów

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Lekarz kadry dementuje wcześniejsze doniesienia! "Piotr Żyła nie stracił przytomności"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL