Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mount EverestGetty Images / Cui Jun/Visual China Group / Mount Everest

Koronawirus. Chińskie władze zamknęły Mount Everest

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W obawie przed rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, chińskie władze zdecydowały się na zawieszenie możliwości zdobywania Mount Everestu od strony północnej. Dodatkowe środki ostrożności zastosował też Nepal.

Jak przekazał portal wspinanie.pl, chińskie władze zdecydowały o zawieszeniu pozwoleń na zdobycie Mount Everestu od strony północnej. Z kolei Nepal, wprowadził wcześniejszy obowiązek wizowy dla obywateli z innych krajów. Ma to pomóc w walce z epidemią koronawirusa.

Wszystkie wydane zgody na zdobywanie najwyższego szczytu świata od strony chińskiej zostały anulowane. Komercyjne agencje, które starają się zapewnić swoim klientom jak najlepsze warunki, teraz muszą zawiesić swoją pracę. 

Przed koronawirusem broni się Nepal. Obowiązek wizowy ma uchronić kraj przed zarażeniem obywateli. Turyści, którzy chcą przyjechać do tego kraju, mają posiadać certyfikat poświadczający negatywny wynik badania na obecność COVID-19.

Czytaj także:
Skoki narciarskie. Raw Air 2020 może zostać odwołane przez koronawirus
Skoki narciarskie. Raw Air 2020 w Trondheim. Piotr Żyła drugi w kwalifikacjach! Poważny upadek Stephana Leyhe!

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL