Najnowsze Wyniki/Kalendarz
szczyt Mount Everestu Getty Images / Bradley Jackson / Contributor / Na zdjęciu: szczyt Mount Everestu

Koronawirus. Pandemia trwa, a Chińczycy wchodzą na Mount Everest

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Grupa chińskich alpinistów rozpoczęła wyprawę na Mount Everest, pomimo zbierającej śmiertelne żniwo pandemii koronawirusa na świecie. Nepalska strona szczytu jest zamknięta dla wspinaczy, chińska robi wyjątek.

"BBC" poinformowało, że chińscy wspinacze mają prawo w sezonie wiosennym do prób wejścia na szczyt. Nepal z kolei odwołał wszystkie wyprawy w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

- Rozsądne jest, że nie chcieli podejmować ryzyka, aby wpuścić ludzi z całego świata, gdzie kryzys koronawirusa jest w pełnym rozkwicie  - powiedział Lukas Furtenbach, austriacki wspinacz. 

3 kwietnia ponad 20 chińskich wspinaczy rozpoczęło wejście na Mount Everest. Wspinacze czekają na odpowiednią pogodę, aby wybrać się na szczyt. W ostatnich latach lawiny i inne zmiany związane z globalnym ociepleniem sprawiły, że wspinaczka jest coraz trudniejsza.

W Chinach życie po pandemii koronawirusa zaczyna wracać do normy. Władze zaczęły zezwalać na dostęp do Wuhan, miasta w prowincji Hubei, w którym wybuchła epidemia. W wyniku COVID-19 życie w tym kraju straciło ponad 3 300 osób. 

Czytaj także:
Alpinizm. Przerwana wyprawa na Gaszerbrum. Dramatyczne chwile Simone Moro i Tamary Lunger
Żużel. Koronawirus. Bohaterowie czasu zarazy. Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata dołączył do akcji #NieKłamMedyka

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  "W Chinach życie po pandemii koronawirusa zaczyna wracać do normy" - redaktor pisze, że jest już po pandemii... Pandemia jednak jeszcze jest, pojęcie dotyczy na przykład
  Czytaj całość
  Europy.Może Chińczycy uważają, że zakończyła się epidemia? O pandemii nie myślą - świat jest daleko. Cytat z innego miejsca: "epidemia ma zasięg lokalny (miasto, kraj lub kilka sąsiadujących państw), a pandemia to epidemia o zasięgu światowym, w zwalczeniu której konieczne jest współdziałanie wszystkich dotkniętych nią krajów". 
  • UnDeRgRoUnD CB Zgłoś
   Generalnie to bym zlikwidował to targowisko z tymi dziwactwami,aczkolwiek nie wieżę w zupe z nietoperza ponieważ pandemia to nic innego jak broń biologiczna a targowisko w Wuhan to zapewne
   Czytaj całość
   zasłona dymna.To tylko moje zdanie gdyby admin chciał skorzystać z opcji USUŃ.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL