Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Czyż Materiały prasowe / kw.poznan.pl / Na zdjęciu: Dawid Czyż

Członek poznańskiego Klubu Wysokogórskiego zginął w słowackich Tatrach

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tragedia na Słowacji. Tamtejsze służby ratownicze odnalazły ciało 27-letniego mężczyzny w rejonie Ostrego Wierchu. To Polak, Dawid Czyż, członek Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu.

"Rodzinie oraz znajomym przekazujemy wyrazy współczucia" - napisali przedstawiciele poznańskiego klubu na swojej stronie internetowej.

Do wypadku doszło w sobotę, 8 sierpnia. Turyści usłyszeli spadające od Doliny Zadniej kamienie. Wezwali ekipę ratunkową. Słowacki GOPR odnalazł na miejscu 27-letniego mężczyznę. Nie dawał znaków życia. Ustalono, że to polski alpinista. 

Po upadku rzeczy Dawida Czyża zostały rozrzucone w promieniu 170 metrów. 

"Upadek był spowodowany nieprzestrzeganiem zasad i instrukcji Słowackiego Pogotowia Górskiego, dotyczących bezpieczeństwa w górskim terenie" - napisali na Facebooku przedstawiciele Słowackiego Pogotowia Górskiego.

Komentarze (3):

 • Sławek Ignaczak Zgłoś
  Nie wiem jakie "zasady i instrukcje" mają na myśli ratownicy HZS bo przecież nikt nie widział co spowodowało ten wypadek. Wspinanie w Tatrach słowackich jest dozwolone i
  Czytaj całość
  powszechnie uprawiane, a na ścianach Ostrego Szczytu jest wiele "czynnych" dróg wspinaczkowych.Ci, którzy wspinali się z Dawidem wiedzą, że był on zawsze dobrze przygotowany do wspinania, rozważny i nigdy nie ryzykował ponad miarę przyjętą w taternictwie.Dawid zginął podczas próby pokonania Głównej Grani Tatr Wysokich, do którego przygotowywał się od kilku sezonów przechodząc wielokrotnie trudne fragmenty słowackiej grani.W 2015r. Dawid w ciągu 26 godzin pokonał samotnie polską część Głównej Grani Tatr.Śmierć Dawida przepełnia nas dotkliwym bólem.
  • Marek nn Zgłoś
   Po jaką cholerę tam lazł
   • jotwu Zgłoś
    Jakieś przepisy? Jeszcze je przestrzegać? Finał wiadomy.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL