Materiały prasowe / Red Bull / Zwycięzcy Red Bull Wjazd na Bramkę

Rocket League: Red Bull Wjazd na bramkę. Totalna dominacja ESE. Kolejny triumf "Petricka"

Bartłomiej Bukowski
Nie ma sobie równych Patryk "Petrick" Krzywda, jeżeli chodzi o turnieje z cyklu Red Bull Wjazd na bramkę. Zwyciężył on bowiem w nim po raz trzeci z rzędu.

Od początku zmagań, to właśnie "Petrick" w parze z Patrickiem "Niseronem" Gostkowskim uchodzili za głównych faworytów do końcowego triumfu. Jednak nie tylko z powodu doświadczenia "Petricka", ale również dlatego, że to właśnie ich drużyna - ESE White, zdobyła najwięcej punktów w internetowych kwalifikacjach do turnieju. 

Czytaj także: Nowa gra EA SPORTS FIFA 20 z PKO Bank Polski Ekstraklasą

W fazie finałowej faworyci nie zawiedli. Od samego początku zmagań prowadzonych na lanie w Katowicach nie dawali rywalom żadnych szans. Bez straty mapy odprawili kolejno Synerium Gaming ("Pyrek" + "TayLeee"), Heavy Metal Pony ("Wuzik" + "Wejru") oraz PA1 ("Kublik" + "Luka"). 

Czytaj także: "Mana" i "Soul" z awansem. Słaba forma i porażka "Elazera"

Pierwszą mapę "Petrick" wraz z "Niseronem" stracili dopiero w wielkim finale grając na... ESE Black, czyli siostrzany zespół składający się z dwóch pozostałych graczy ESE czyli "Bruza" i "Zamasa". Dla ekipy "Czarnych" był to jednak jedynie honorowy punkcik, zdobyty w momencie, gdy rywale prowadzili już 2:0. I choć trzeba oddać, że pokonanie ekipy "Petricka" aż 5:2 może robić wrażenie, to jednak było to wszystko na co było ich stać. Finalnie to "Biali" zwyciężyli całość 3:1 i tym samym "Petrick" kolejny już raz stanął na najwyższym stopniu podium turnieju organizowanego przez Red Bulla. 

ZOBACZ WIDEO: MŚ Doha. Piotr Małachowski zawiedziony swoim występem. "Przegrałem w głowie"
 
Cały turniej prowadzony był natomiast przez topowe postaci na polskiej scenie esportu. Podczas Red Bull Wjazd na bramkę oglądać mogliśmy bowiem Kingę Kujawską, Filipa "Testree'ego" Mątowskiego, Michała "Wasia" Wasika oraz Piotra "Grabę" Grabowskiego. Gościem specjalnym finałów był natomiast Remigiusz "Rock" Maciaszek.

Fani byli również świadkami pokazowego meczu gwiazd, w którym po zaciętym boju lepsi okazali się "Graba" wraz z Kingą Kujawską pokonując 3:2 "Testree'ego" oraz "Rocka". 

Klasyfikacja końcowa Red Bull Wjazd na bramkę

1. ESE White "Niseron" i "Petrick" 10 000 PLN + 2x headset Logitech PRO X
2. ESE Black "Bruz" i "Zamas" 5000 PLN + 2x mysz Logitech G502 HERO
3. PA1 - "Kublik" i "Luka" 2500 PLN + 2x mysz Logitech G102