Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Chong-Wei Lee

Dramat medalisty olimpijskiego. Chong-Wei Lee walczy z nowotworem

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Problemy zaczęły się w lipcu, gdy zdiagnozowano u niego problemy z układem oddechowym. Potem okazało się, że Chong-Wei Lee ma raka nosa.

Trzykrotny srebrny medalista olimpijski Chong-Wei Lee w lipcu zawiesił swoją karierę. Słynny badmintonista poinformował, że spowodowane jest to problemami z układem oddechowym. Następnie szczegółowe badania potwierdziły, że 35-latek ma raka.

Nowotwór zaatakował nos. Jak poważne jest to schorzenie, nikt nie chce komentować. Na razie nie wiadomo, czy gwiazdor swojej dyscypliny jeszcze wróci do wyczynowego sportu.

- Potwierdzamy, że zdiagnozowano u niego raka nosa. Prosimy o uszanowanie jego prywatności, by mógł się wyleczyć. Obecnie jest w Tajwanie i mam przyjemność poinformować, że dobrze reaguje na leczenie. Obecnie odpoczywa w otoczeniu rodziny - komentuje Malezyjski Związek Badmintona.

"Dato" ma na koncie mnóstwo sukcesów i jest jednym z najwybitniejszych sportowców w Malezji. Na igrzyskach olimpijskich trzy razy zdobywał srebrny medal w singlu. Tyle samo ma srebrnych medali mistrzostw świata. Na koncie mam 66 zwycięstw w różnych turniejach.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Panfil: Po tym sezonie zobaczę, czy stać mnie na to, żeby grać dalej w tenisa. Nie chciałbym kończyć kariery

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL