Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz PorębaPAP / PAP/Marcin Obara / Na zdjęciu: Tomasz Poręba

Europosłowie PiS-u wchodzą w sport. Tomasz Poręba wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Tomasz Poręba został nowym wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona. Jednym z jego zadań ma być pomoc w zdobyciu pieniędzy dla pogrążonej w długach federacji. To kolejny europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który wchodzi do władz polskiego sportu.

Polski Związek Badmintona pogrążony jest w kryzysie. W sobotę w Warszawie odbył się nadzwyczajny krajowy zjazd delegatów, którego zadaniem było wybranie nowego zarządu. Nie zabrakło kontrowersji: dotychczasowe władze sprzeciwiały się przeprowadzeniu wyborów i uznają to działanie za bezprawne. Działacze, którym zależy na uratowaniu tej dyscypliny w Polsce jednogłośnie przyjęli porządek i regulamin obrad, a następnie głosowali nad kandydaturami do zarządu.

Nowym prezesem został Marek Krajewski, który był jedynym kandydatem. Zaproponował on pięć osób, które weszły w skład władz Polskiego Związku Badmintona. W gronie tym znalazł się europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Poręba. Niemal jednogłośnie zyskał poparcie delegatów.

- Dzięki niemu udało mi się nawiązać kontakty z przedstawicielami Orlenu i PGE, a jednocześnie też jest osobą związaną ze sportem. Ma kontakty zagraniczne, na których nam zależy. Uważam, że to jest bardzo duże wzmocnienie dla nas i to jest moja rekomendacja - mówił podczas zjazdu Krajewski, którego zacytował serwis badmintonzone.pl. Poręba otrzymał 101 głosów na 102 możliwe i wszedł do zarządu PZBad.

To kolejny europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który wszedł do zarządu krajowej federacji sportowej. Poręba poszedł w ślady Ryszarda Czarneckiego, który od kilku miesięcy jest wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czarnecki często pojawia się na najważniejszych siatkarskich imprezach i jest gościem podczas telewizyjnych transmisji z meczów w Polsce. Poręba zajął się mniej popularną dyscypliną sportu i trudniej będzie mu zbić polityczny kapitał.

Poręba ma silną pozycję na Podkarpaciu. Do tego to zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego. To właśnie on był szefem kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych, które zakończyły się sukcesem tej partii. Wcześniej był szefem sztabu na czas wyborów parlamentarnych i jest członkiem komitetu politycznego rządzącego ugrupowania.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Szybka zmiana Piątka. Polak nie mógł rozwinąć skrzydeł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy politycy powinni pełnić funkcje w zarządach związków sportowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL