Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Leszek Szymański

Boisko Orlik - wymiary, nawierzchnia

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Boiska Orlik powstały dzięki rządowemu programowi, który miał ułatwić zarówno młodzieży, jak i dorosłym uprawianie sportu. Łącznie powstało ponad 2600 boisk.

Orlik 2012 to inicjatywa rządu przedstawiona w 2007 roku przez ówczesnego premiera Donalda Tuska. Przez pięć lat wybudowano ponad 2600 kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. "Propagowanie zdrowego stylu życia to jedno z najważniejszych zadań, które należy konsekwentnie realizować. Duże znaczenie w tej problematyce będzie miała rozbudowa infrastruktury sportowej" - głosił ówczesny komunikat rządu.

Orliki cały czas cieszą się olbrzymią popularnością. Trenuje na nich sporo młodzieży, ale również dorosłych. Organizowane są różnego rodzaju zajęcia dla dzieci i turnieje. Korzystają z nich również Akademie Piłkarskie oraz kluby sportowe.

Wymiary boiska piłkarskiego Orlik wynoszą 62 metry długości i 30 metry szerokości. Bramka ma wielkość 5m x 2m. Do tego dochodzi również boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1m x 32,1m , które umożliwia grę w koszykówkę, siatkówkę.

Boisko piłkarskie Orlik posiada sztuczną trawę. Przestrzeń pomiędzy nią wypełnia specjalny granulat. Z kolei nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego składa się z tartanu. Jest to tworzywo poliuretanowe, które się nie ściera.

Czy zdarzyło Ci się korzystać z boiska Orlik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL