Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emil Hegle Svendsen najlepszy w Oslo

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Emila Hegle Svendsena zakończył się bieg masowy mężczyzn na dystansie 15 kilometrów rozegrany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Oprócz Norwega na podium stanęli Andreas Birnbacher oraz Jewgienij Garaniczew.

O zwycięstwo w biegu masowym rozegranym w stolicy Norwegii walczyła czwórka biathlonistów. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy z walki o triumf wykluczyli się Dmitryj Małyszko oraz zwycięzca sprintu Jewgienij Garaniczew, którzy popełnili po jednym błędzie na strzelnicy. Bezbłędni byli za to Andreas Birnbacher iEmil Hegle Svendsen.

Ta dwójka razem opuściła strzelnice i wspólnie biegła do mety. Długo prowadził Niemiec, ale lider klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata nie chciał zadowolić się drugim miejscem. Startujący przed własną publicznością Svendsen zaatakował dopiero na stadionie i ku uciesze fanów jego atak okazał się skuteczny. Dzięki triumfowi Norweg umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Było to jego trzecie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach PŚ.

Wyniki biegu masowego mężczyzn na 15 km:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Emil Hegle SvendsenNorwegia40:44,12
2Andreas BirnbacherNiemcy+6,30
3Jewgienij GaraniczewRosja+17,82
4Dmitryj MałyszkoRosja+26,71
5Martin FourcadeFrancja+37,03
6Jewgienij UstiugowRosja+40,64
7Jakov FakSłowenia+54,93
8Tim BurkeUSA+1:00,03
9Tarjei BoeNorwegia+1:10,62
10Brendan GreenKanada+1:13,52

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL