Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dziesiąte zwycięstwo Neuner, Pałka 14.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W ostatnim w tym sezonie biegu sprinterskim, który rozegrany został w Chanty-Mansijsku, zwyciężyła Magdaleny Neuner. Dla Niemki był to dziesiąty triumf w tym sezonie. Oprócz Neuner na podium stanęły Vita Semerenko i Daria Domraczewa.

W naszym kraju panuje obecnie iście wiosenna pogoda. Zupełnie inaczej jest na Syberii, gdzie rozgrywane są ostatnie w tym sezonie zawody biathlonowego Pucharu Świata. Jest to jednocześnie ostatni weekend startów Magdaleny Neuner , która kilka miesięcy temu zapowiedziała zakończenie kariery. Niemka przed piątkowym sprintem miała w klasyfikacji generalnej PŚ 32 punkty przewagi nad najgroźniejszą rywalką Darią Domraczewą i to właśnie między tą dwójką w Chanty-Mansijsku rozstrzygnie się kwestia zwycięstwa w biathlonowym Pucharze Świata.

Mimo dwóch karnych rund zwycięstwo odniosła Neuner, która dzięki dobrej dyspozycji biegowej niemal znokautowała pozostałe rywalki. Na ostatniej rundzie biegowej Niemka była lepsza o 23 sekundy od Domraczewej i dzięki temu znacznie przybliżyła się do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dość niespodziewanie drugą lokatę zajęła Vita Semerenko. Ukrainka była bezbłędna na strzelnicy i do zwyciężczyni straciła zaledwie 3 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Domraczewa.

Dobrze spisała się Kaisa Mäkäräinen. Ubiegłoroczna zdobywczyni Kryształowej Kuli bardzo dobrze biegła i miała duże szanse na triumf, którą zaprzepaściła podczas strzelania w pozycji stojącej. Finka pomyliła się wtedy dwukrotnie i musiała przebiec dodatkowe 300 metrów. Pozwoliło jej to na zajęcie 4. pozycji.

Na starcie piątkowego biegu sprinterskiego stanęło jedynie 59 zawodniczek. W gronie tym znalazły się dwie Polki: Krystyna Pałka i Weronika Nowakowska-Ziemniak. Biało-czerwone nie były jednak głównymi aktorkami piątkowych zawodów. Obie Polki niestety pudłowały na strzelnicy. Lepiej strzelała Pałka, która nie strąciła jednego czarnego krążka i została sklasyfikowana na 14. miejscu. Nowakowska-Ziemniak myliła się za to dwukrotnie, co pozwoliło jej zająć 41. pozycję i nie zdobyła punktów Pucharu Świata. Obie reprezentantki naszego kraju wystartują w sobotnim biegu pościgowym.

Wyniki biegu sprinterskiego kobiet na 7,5 km:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Magdalena NeunerNiemcy22:11,52
2Vita SemerenkoUkraina+3,20
3Daria DomraczewaBiałoruś+16,21
4Kaisa MäkäräinenFinlandia+17,52
5Helena EkholmSzwecja+25,40
6Andrea HenkelNiemcy+29,40
7Tora BergerNorwegia+39,11
8Jana GerekovaSłowacja+56,81
9Zina KocherKanada+1:02,42
10Susan DunkleeUSA+1:03,11
14Krystyna PałkaPolska+1:14,61
41Weronika Nowakowska-ZiemniakPolska+2:37,82

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL