Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Svendsen zwyciężył na zakończenie sezonu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W kończących sezon zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Chanty-Mansijsku zwycięstwo odniósł Emil Hegle Svendsen. Norweg na mecie biegu masowego był lepszy o ponad 23 sekundy od Arnda Peiffera. Na najniższym stopniu podium stanął Anton Szipulin.

Dla Emila Hegle Svendsena triumf w kończących sezon zawodach w rosyjskim Chanty-Mansijsku był czwartym zwycięstwem w obecnej edycji Pucharu Świata. Kluczem do zwycięstwa Norwega była przede wszystkim dobra dyspozycja strzelecka. Norweg na strzelnicy mylił się dwukrotnie, co było najlepszym rezultatem spośród trzydziestki zawodników rywalizujących w biegu masowym.

Dwa pudła zanotował również Anton Szipulin. Niecelne strzały kosztowały Rosjanina triumf w niedzielnych zawodach. Dopingowany przez swoich rodaków Szipulin na półmetku rywalizacji znajdował się na prowadzeniu i biegł samotnie z kilkusekundową przewagą nad rywalami. Na trzecim strzelaniu Rosjanin dwukrotnie nie trafił w czarny punkt na tarczy i musiał przebiec dodatkowe 300 metrów. Z błędu swojego rywala skorzystał Svendsen.

Szipulin na ostatnią rundę biegową ruszył z ponad 30 sekundową stratą do Norwega i blisko 20 sekundową przewagą nad Arndem Peifferem. Niemiec nie zamierzał zadowolić się trzecią pozycją i rzucił się w pogoń za Szipulinem. Pogoń ta okazała się skuteczna i na 400 metrów przed metą Peiffer dogonił Rosjanina, a na ostatnich metrach znacznie wyprzedził Szipulina.

Dopiero 15. pozycję zajął zdobywca dużej Kryształowej Kuli w tym sezonie - Martin Fourcade. Francuz nie najlepiej poradził sobie w warunkach panujących na Syberii i popełnił na strzelnicy aż 6 błędów. Przy tak słabym strzelaniu lokatę zajętą przez Fourcade'a można uznać za sukces. W niedzielnych zawodach nie wystartował żaden reprezentant Polski.

Wyniki biegu masowego na 15 km mężczyzn:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Emil Hegle SvendsenNorwegia43:15,72
2Arnd PeifferNiemcy+23,54
3Anton SzipulinRosja+31,82
4Andreas BirnbacherNiemcy+35,34
5Florian GrafNiemcy+37,14
6Dmitryj MałyszkoRosja+41,35
7Lukas HoferWłochy+48,14
8Timofej ŁapszynRosja+51,23
9Tarjei BoeNorwegia+55,25
10Jewgienij GaraniczewRosja+55,35

PRZEJDŹ NA WP.PL