Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Miriam Goessner wygrała sprint w Oberhofie, Monika Hojnisz dziewiętnasta

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
22-letnia Miriam Goessner po raz drugi w karierze wygrała bieg w ramach biathlonowego PŚ. Spośród Polek najlepiej wypadła Monika Hojnisz, która uzyskała w sprincie w Oberhofie dziewiętnasty czas.

Nasze reprezentantki powoli przyzwyczaiły już kibiców do coraz lepszych rezultatów i walki o czołowe miejsca. Niestety, w Oberhofie dobra passa została zastopowana. W trudnych warunkach, przy coraz gęstszej mgle, Polki miały duże problemy na strzelnicy. Pod tym względem najlepiej zaprezentowały się Monika Hojnisz i Paulina Bobak, jednak nawet one musiały pokonywać po dwie karne rundy. Właśnie Hojnisz okazała się w sobotę liderką naszego zespołu. Młoda biathlonistka nieźle pobiegła i w klasyfikacji końcowej sprintu zajęła dziewiętnaste miejsce.

Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczyła jeszcze tylko Krystyna Pałka, która była trzydziesta pierwsza. Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska obraz wspomniana Bobak uplasowały się poza najlepszą czterdziestą, jednak jednocześnie zmieściły się w czołowej sześćdziesiątce, w związku z czym mimo braku dorobku punktowego będą miały chociaż okazję do rewanżu w niedzielnym biegu na dochodzenie.

Z wygranej cieszyć się mogła Miriam Goessner. 22-letnia Niemka triumfowała w tym roku już w Pokljuce i sukces w Oberhofie jest jej drugim zwycięstwem w karierze. Goessner jak zwykle kapitalnie pobiegła i nawet dwie karne rundy spowodowane słabszym strzelaniem nie przeszkodziło jej w zajęciu pierwszego miejsca.

Zaledwie dwie sekundy gorszy czas od Niemki uzyskała Tora Berger, która przy czystym koncie na strzelnicy z reguły wygrywa, lecz tym razem poprzeczka zawieszona przed Goessner znajdowała się zbyt wysoko. Na podium stanęła też Andrea Henkel, jednak druga z Niemek przegrała z młodszą koleżanką z reprezentacji już o przeszło dwadzieścia cztery sekundy.

Wyniki sprintu w Oberhofie:

MiejsceZawodniczkaKrajCzasKary
1Miriam GoessnerNiemcy27:17,22
2Tora BergerNorwegia+2,00
3Andrea HenkelNiemcy+24,10
4Marie Dorin-HabertFrancja+28,50
5Olga ZajcewaRosja+30,21
6Julia DzymaUkraina+43,70
7Olga WiłuchinaRosja+1:13,01
8Anais BescondFrancja+1:14,62
9Nadine HorchlerNiemcy+1:16,10
10Daria DomraczewaBiałoruś+1:16,54
19Monika HojniszPolska+1:41,02
31Krystyna PałkaPolska+2:01,93
45Magdalena GwizdońPolska+2:41,44
49Weronika Nowakowska-ZiemniakPolska+2:47,85
55Paulina BobakPolska+2:55,72


Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Puchar Świata w biathlonie kobiet

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1Dorothea WiererWłochy882
2Lisa VittozziWłochy852
3Marte Olsbu RoeiselandNorwegia791
4Anastasia KuzminaSłowacja784
5Paulina FialkovaSłowacja643
6Hanna OebergSzwecja633
7Kaisa MakarainenFinlandia623
8Ingrid Landmark TandrevoldNorwegia539
9Monika HojniszPolska533
10Denise HerrmannNiemcy514
52Kinga ZbylutPolska95
60Kamila ŻukPolska77

Komentarze (4):

 • Szymon B Zgłoś
  Szkoda tego występu. Szczerze to liczyłem na lepsze wyniki. Nasze panie przyzwyczaiły nas w tym sezonie już do lepszych występów. Zdecydowanie obniżyła się forma strzelecka. Gdyby
  Czytaj całość
  znalazł się trener strzelenia i nasze panie mogły z kimś potrenować to zapewne wyniki byłyby lepsze. Bieg w chwili obecnej jest na niezłym poziomie. No może poza Pauliną Bobak, która tylko do Hojnisz straciła ponad minutę. Cieszy na pewno sukces Moniki Hojnisz, która zajęła najlepsze miejsce w historii swoich startów w PŚ. Genialnie spisała się Miriam Goessner- świetny bieg. Niemcy martwili się tym, że karierę zakończyła Neuner i nie będzie kontynuacji, jednak szybko znalazła się następczyni. Goessner nie jest oczywiście jeszcze aż tak regularna jak Neuner. Gdy uda się jej poprawić strzelanie to naprawdę trudno będzie ją pokonać. Zdziwiłem się tym, że Berger przegrała aż tyle w biegu. Możliwe, że ,źle miała posmarowane narty, jak wiemy w Oberhofie warunki pogodowe były bardzo trudne .
  • jewel Zgłoś
   Liczyłam, że w tym sezonie jakieś podium się trafi, ale chyba zbytnią optymistką jestem
   • wp7650 Zgłoś
    Oberhofu to Panie nie zwojowały, ale głowa do góry i jak najszybciej zapomnieć o tym występie! Jedynie Pani Monika nie zawiodła :)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL