Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dmitrij Małyszko wygrał sprint w Oberhofie

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Dmitrij Małyszko po raz pierwszy w karierze wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata. 25-letni Rosjanin okazał się najlepszy w sprincie rozgrywanym w niemieckim Oberhofie.

Dmitrij Małyszko rozpoczął starty w Pucharze Świata na dobre dopiero w poprzednim sezonie, jednak dość szybko zapewnił sobie stałe miejsce w reprezentacji Rosji. Już zeszłej zimy urodzony w 1987 roku zawodnik stanął na podium zawodów pucharowych, a w grudniu, już w bieżącym sezonie, powtórzył to osiągnięcie. W sobotę w Oberhofie przyszedł czas na trzecie podium w karierze Małyszki i jednocześnie na pierwszym triumf. 25-latek tylko raz pomylił się na strzelnicy, do tego dobrze pobiegł, i zapewnił sobie tym samym wygraną.

Na drugim miejscu uplasował się kolejny Rosjanin Jewgienij Garaniczew. Przedstawiciele Sbornej spisał się w Oberhofie znakomicie - w czołowej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Jewgienija Ustjugowa oraz Aleksieja Wołkowa. Rosjanie potwierdzili tym samym, że dzień wcześniej nieprzypadkowo wygrali sztafetę.

Oprócz Małyszki i Garaniczewa na podium stanął  Emil Hegle Svendsen. Najlepszy z Norwegów również pokonał jedną karną rundę, jednak w biegu nieco ustąpił szybszym od niego Rosjanom.

W sobotnim sprincie wystartowali trzej Polacy. Najwyższe miejsce spośród nich zajął Łukasz Szczurek, który z dwoma karnymi rundami był siedemdziesiąty drugi. Łukasz Słonina w indywidualnym debiucie w Pucharze Świata zajął dziewięćdziesiąte pierwsze miejsce, zaś Rafał Lepel uzyskał dziewięćdziesiąty trzeci czas. Polaków zabraknie w niedzielnym biegu na dochodzenie, w którym wystąpi sześćdziesięciu najlepszych uczestników sprintu.

MiejsceZawodnikKrajCzasKary
1Dmitrij MałyszkoRosja25:07,91
2Jewgienij GaraniczewRosja+12,61
3Emil Hegle SvendsenNorwegia+13,11
4Alexis BoeufFrancja+14,40
5Jewgienij UstjugowRosja+15,41
6Aleksiej WołkowRosja+21,00
7Fredrik LindstroemSzwecja+28,72
8Julian EberhardAustria+30,41
9Benjamin WegerSzwajcaria+32,21
10Ole Einar BjoerndalenNorwegia+35,01
72Łukasz SzczurekPolska+2:46,82
91Łukasz SłoninaPolska+4:21,32
93Rafał LepelPolska+4:55,95

Komentarze (2):

 • styczeń Zgłoś
  Na jakim portalu znajde pełne wyniki. Na SF zazwyczaj tylko czołówka.
  • Macias40 Zgłoś
   Nie no to już nie ma sensu. W jaki sposób Szwed przy dwóch pudłach traci niecałe 30 sekund, natomiast nasze orły po 2:45 czy 4:20 ?! Paranoja, gdyby postawili tam naszych średnich
   Czytaj całość
   biegaczy narciarskich, osiągnęliby lepszy rezultat niż ci zawodnicy. Jak to mawiał klasyk : "Kończ waść, wstydu oszczędź" ...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL