Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bezbłędny Martin Fourcade najlepszy w Ruhpolding

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Martina Fourcade'a zakończył się niedzielny bieg masowy zaliczany do klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. Francuz na finiszu nieznacznie wyprzedził Dmitryja Małyszko.

Niedziela stała pod znakiem rywalizacji w biegu masowym. Na starcie tej konkurencji stanęło 30 najlepszych biathlonistów tego sezonu, a co za tym idzie nie wystartowali w nim reprezentanci Polski. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 15 kilometrów biegu i cztery wizyty na strzelnicy. O losach triumfu w niedzielnej rywalizacji zadecydowała ostatnia runda biegowa.

Na nią równo wyruszyli Dmitrij Małyszko, Martin Fourcade i Lars Hegle Birkeland. Francuz i Norweg na strzelnicy popisali się stu procentową frekwencją. Rosjanin musiał przebiec jedną karą rundę. Szybko z walki o końcowe zwycięstwo odpadł Birkeland, który został dogoniony nie tylko przez Bjoerna Ferry'ego ale również sześcioosobową grupę pościgową, gdzie szybkie tempo narzucił Emil Hegle Svendsen.

Na finiszu nieznacznie lepszy był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dla którego było to trzecie zwycięstwo w Ruhpolding. Pół sekundy do zwycięzcy stracił Małyszko, a na najniższym stopniu podium stanął Svendsen. Dzięki triumfowi Francuz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata.

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasKary
1Martin FourcadeFrancja36:27,70
2Dmitryj MałyszkoRosja+0,51
3Emil Hegle SvendsenNorwegia+10,62
4Alexis BoeufFrancja+10,91
5Simon SchemppNiemcy+11,01
6Jakov FakSłowenia+11,62
7Andreas BirnbacherNiemcy+16,01
8Henrik L'abee-LundNorwegia+21,71
9Bjoern FerrySzwecja+22,80
10Lars Helge BirkelandNorwegia+31,30

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL