Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Próba przedolimpijska polskich biathlonistek w Soczi

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Soczi jest przedostatnim przystankiem biathlonowego Pucharu Świata 2012/2013. W czwartek w mieście, które za rok będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich, odbędą się biegi indywidualne.

O godz. 12:15 na 15-kilometrową trasę wybiegną panie, a wśród nich Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń. W Soczi są też Weronika Nowakowska Ziemniak i Monika Hojnisz. Ta pierwsza poinformowała na swoim facebooku, że wystartuje tylko w sprincie i sztafecie (podobnie Hojnisz). - Wielu z Was pyta jak moje zdrówko, więc z radością informuję, że lepiej, jednak start w jutrzejszym biegu na 15 km jest wykluczony. Szykuje się do sobotniego sprintu i sztafety. Odbyłam trening na olimpijskiej trasie i szczerze mówiąc... jestem przerażona! Czegoś takiego jeszcze nie widziałam! Stadion wygląda pięknie, okolica równie urokliwa, ale profil trasy delikatnie powiedziawszy baaaaardzo wymagający! Zdecydowanie najtrudniejsza biathlonowa trasa na świecie i proszę mi wierzyć to nie tylko moja opinia... - napisała w środę Nowakowska - Ziemniak.

O godz. 15:30 na trasę ruszą panowie. Polacy nie startują. Dodajmy, że w sobotę w Soczi odbędą się sprinty, w niedzielę biegi sztafetowe. Za tydzień Puchar Świata zakończy się w Chanty Mansyjsku.

Plan zawodów w Soczi:

czwartek
12:15 - bieg indywidualny kobiet na 15 km
15:30 - bieg indywidualny mężczyzn na 20 km

sobota
13:00 - sprint mężczyzn na 10 km
16:00 - sprint kobiet na 7,5 km

niedziela
12:30 - sztafeta mężczyzn 4x7,5 km
15:30 - sztafeta kobiet 4x6 km

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL