Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Uniwersjada: Kolejne medale Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak i Moniki Hojnisz

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W poniedziałek na Uniwersjadzie rozegrano kolejne biathlonowe biegi. Tym razem odbyły się biegi pościgowe, w którym złoty medal zdobyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, a srebrny Monika Hojnisz.

Podobnie jak w niedzielę, tak i w poniedziałek biathlonowy bieg kobiet przebiegał pod dyktando reprezentantek Polski. Odnoszące sukcesy w zawodach Pucharu Świata Weronika Nowakowska Ziemniak i Monika Hojnisz między sobą rozstrzygnęły kwestię złotego medalu w biegu pościgowym. To właśnie one w sprincie zajęły dwie czołowe lokaty, a do poniedziałkowego biegu Nowakowska-Ziemniak przystąpiła z 11 sekundami przewagi nad brązową medalistką tegorocznych mistrzostw świata. 

Obie Polki na swoim koncie zanotowały po cztery karne rundy, lecz ich pozycja ani przez moment nie była zagrożona. Biało-czerwone biegły w szybkim tempie i mimo błędów na strzelnicy powiększały przewagę nad rywalkami. Ostatecznie na mecie ponownie lepsza była Nowakowska-Ziemniak, która na Uniwersjadzie zdobyła swój trzeci medal, w tym drugi złoty. Hojnisz wbiegła 26 sekund po swojej rodaczce i musiała zadowolić się drugim srebrnym krążkiem. Na podium stanęła również Tatiana Semenowa.

O trzy lokaty w górę klasyfikacji przesunęła się Anna Mąka. Polka do biegu przystąpiła jako dwunasta, a rywalizację zakończyła na 9. pozycji. Podobnie jak jej bardziej utytułowane koleżanki, również i Mąka zanotowała cztery pudła na strzelnicy. Słabo spisała się Patrycja Hojnisz, która musiała przebiec aż osiem karnych rund, a bieg zakończyła na 31. lokacie.

Zdecydowanie więcej emocji w biegach pościgowych rozegranych w Lago di Tesero dostarczyli mężczyźni. Na ostatnich metrach o złoty medal walczyło aż czterech zawodników, a najlepszy z nich okazał się Aleksandr Peczenkin. Rosjanin nieznacznie wyprzedził na mecie swojego rodaka Sergieja Klaiczina oraz reprezentującego Australię Aleksieja Ałmukowa. Poza podium bieg ukończył Aleksiej Kornew

Polacy w poniedziałkowych zawodach byli jedynie statystami. Najlepszy z nich Łukasz Słonina uplasował się na 31. pozycji. Jedno "oczko" niżej sklasyfikowany został Łukasz Szczurek, a 33. był Grzegorz Bril. Rafał Lepel zajął 37. lokatę, Mateusz Zawół sklasyfikowany został na 44. miejscu, a Dariusz Krajewski był 49. To właśnie on oraz Słonina strzelali najlepiej z polskich reprezentantów. Obaj zanotowali po trzy pudła. 

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Wyniki biegu pościgowego kobiet:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Weronika Nowakowska-ZiemniakPolska33:05,64
2Monika HojniszPolska+26,14
3Tatiana SemenowaRosja+40,71
4Irina WarwynetsUkraina+1:12,01
5Paulina FialkovaSłowacja+2:48,84
6Anna SczerbininaRosja+2:55,93
9Anna MąkaPolska+3:54,94
31Patrycja HojniszPolska+8:31,08


Wyniki biegu pościgowego mężczyzn:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Aleksandr PeczenkinRosja35:09,91
2Sergiej KliaczinRosja+0,40
3Aleksiej AłmukowAustralia+0,81
4Aleksiej KornewRosja+1,00
5Dmytro PidrusznyjUkraina+27,14
6Milanko PetrovicSerbia+57,37
31Łukasz SłoninaPolska+4:11,63
32Łukasz SzczurekPolska+4:32,56
33Grzegorz BrilPolska+5:03,24
37Rafał LepelPolska+5:43,55
44Mateusz ZawółPolska+8:09,34
49Dariusz KrajewskiPolska+9:36,83

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  Zajęte miejsca na pozycjach medalowych cieszą. Ktoś powie, że konkurencja nienajwyższych lotów. Prawda, trzeba jednak pamiętać, że nieobecni nie mają głosu. Smuci strzelanie. W
  Czytaj całość
  Pucharze Świata takie rzeczy nie uchodzą i nie przechodzą "bezkarnie". Dwie następne Polki też słabe w strzelaniu. Jeżeli nie poprawią tego elementu, mogą mieć kłopoty w poważniejszych zawodach. Nie jest to maniera lecz słabsze (od chcianych) umiejętności, pośpiech, nerwowość, może pech.
  • rikitiki Zgłoś
   brawo, ale strzelanie nie jest optymistyczne

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL