Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Daria Domraczewa wygrała w Oberhofie, Nowakowska-Ziemniak najlepsza z Polek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Daria Domraczewa nie dała najmniejszych szans rywalkom i odniosła pewne zwycięstwo w biathlonowym biegu sprinterskim w Oberhofie. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska-Ziemniak była ósma.

Piątkowy bieg sprinterski w Oberhofie był pokazem siły Darii Domraczewej. Białorusinka zaimponowała znakomitą formą biegową i odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Domraczewa na strzelnicy zaliczyła jedno pudło. Druga na mecie Kaisa Makarainen do zwyciężczyni straciła aż pół minuty. To oznacza, że Białorusinka jest zdecydowaną faworytką do triumfu w biegu pościgowym. Jeśli utrzyma formę biegową i strzelecką, to żadna z rywalek nie odbierze drugiego zwycięstwa w Oberhofie.

Panie w sprincie rywalizowały w nieznacznie lepszych warunkach niż mężczyźni. Mgła była mniejsza, lecz celne strzelanie utrudniał silny wiatr. Tylko cztery zawodniczki w tych warunkach były bezbłędne, a najlepsza z nich była Olena Pidruszna, która dzięki stuprocentowej skuteczności zawody w Oberhofie ukończyła na najniższym stopniu podium. Oprócz Ukrainki wszystkie dziesięć nabojów do celu posłały Wita Semerenko (17. miejsce), Bułgarka Desislava Stoyanowa (35. pozycja) i Austriaczka Iris Schwabl (43. lokata).

Po raz kolejny dobrą formę biegową zasygnalizowała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka popełniła dwa błędy na strzelnicy, a bieg zakończyła na wysokim ósmym miejscu. Do zwyciężczyni straciła minutę i 20 sekund. Na 16. lokacie sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń (minuta i 44 sekundy straty), a Krystyna Pałka była dwudziesta trzecia (2 minuty i trzy sekundy straty). Gwizdoń i Pałka również zanotowały po dwie karne rundy. Najgorzej z biało-czerwonych strzelała Monika Hojnisz, która czterokrotnie musiała przebiec karną rundę. Ostatecznie najmłodsza z Polek start w sprincie zakończyła na 42. miejscu. Osiem "oczek" niżej sklasyfikowana została Paulina Bobak (dwa pudła). Oznacza to, że wszystkie Polki wystąpią w biegu pościgowym.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Daria DomraczewaBiałoruś23:06,71
2Kaisa MakarainenFinlandia+29,82
3Olena PidrusznaUkraina+36,40
4Tora BergerNorwegia+1:01,63
5Ann Kristin FlatlandNorwegia+1:09,81
6Walj SemerenkoUkraina+1:11,62
7Evi Sachenbacher-StehleNiemcy+1:17,02
8Weronika Nowakowska-ZiemniakPolska+1:20,22
9Dorothea WiererWłochy+1:26,21
10Tiril EckhoffNorwegia+1:28,52
16Magdalena GwizdońPolska+1:43,82
23Krystyna PałkaPolska+2:03,02
42Monika HojniszPolska+2:45,64
50Paulina BobakPolska+3:08,82

Komentarze (7):

 • justyna7 Zgłoś
  Dlaczego Krystyna tak słabiutko biega ;( ??
  • Suicide Mouse Zgłoś
   Ogółem występ Polek można uznać za udany. Pierwsza dziesiątka Weroniki to bardzo dobry wynik, zadowolona chyba też może być Magda, a Krysia powiedzmy że osiągnęła rezultat
   Czytaj całość
   mieszczący się jeszcze w granicach przyzwoitości. Zawiodła Monika, występu bez punktu nie można ocenić pozytywnie. W biegu Polki zaprezentował się całkiem nieźle, Nowakowska była bodaj 17 pod tym względem, pozostałe Polki (Gwizdoń, Hojnisz, Pałka) niewiele dalej, o tak dużej różnicy pomiędzy Weroniką a Magdą zadecydowała w głównej mierze szybkość strzelania. Martwi kiepska dyspozycji Moniki na strzelnicy, kiedyś była to jej domena, a w tym sezonie wyraźnie zawodzi w tym elemencie. Mam nadzieję, że zostaną poczynione odpowiednie kroki, aby zredukować liczbę błędów w strzelaniu.Cieszy, że Nowakowska już dzisiaj awansowała na 28 pozycję i będzie miała spore szanse, by w jutrzejszym biegu pościgowym jeszcze umocnić swoją pozycję w czołowej 30. Jest to szczególnie istotne w kontekście biegów masowych, najpierw niedzielnego w Oberhofie, a docelowo podczas IO w Soczi. Pałka niestety wypadła z pierwszej dziesiątki, ale 12 lokata to cały czas dobry wynik. Gwizdoń i Hojnisz odpowiednio 39 i 42 miejsce, muszą dziewczyny zacząć zdobywać więcej punktów. Najlepiej już jutro. Poprawić strzelanie jednocześnie utrzymując dobrą dyspozycję biegową i można liczyć na poprawę miejsc z biegu sprinterskiego.
   • michalzg Zgłoś
    Ta Evi Sachenbacher to ona nie z biegów przeszła? Całkiem ładnie sobie poradziła ze strzelaniem. ZOstawiła biegi bo tam o podium cieżko, nawet pierwsza 10 a teraz bardzo ładnie sobie
    Czytaj całość
    radzi. Nasze muszą poprawić strzelanie, bo przy ich biegu szansa na okolice podium jest tylko wtedy gdy przytrafią się zawody na "0" lub z jednym pudłem.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL