Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zwycięstwo Darii Domraczewej w biegu pościgowym w Oberhofie, Nowakowska-Ziemniak najlepsza z Polek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Oberhofie. Oprócz Białorusinki na podium stanęły Kaisa Makarainen i Synnoeve Solemdal.

Zdecydowaną faworytką biegu była Daria Domraczewa. Białorusinka już na starcie miała pół minuty przewagi nad Kaisa Makarainen. Mimo startu z uprzywilejowanej pozycji Domraczewej drugie zwycięstwo w Oberhofie nie przyszło łatwo. Już po drugiej wizycie na strzelnicy Finka zniwelowała całą stratę, która momentami wynosiła blisko minutę. Jednak już po pierwszym strzelaniu w postawie stojącej zwyciężczyni sprintu uzyskała bezpieczną przewagę, której nie oddała do mety.

Domraczewa bieg zakończyła z przewagą blisko 35 sekund nad Makarainen. Miejsce na najniższym stopniu podium podczas ostatniego strzelania wywalczyła sobie Synnoeve Solemdal, która jako jedna z niewielu zawodniczek z czołówki zanotowała podczas decydujących prób czyste konto. Na czwartym miejscu bieg zakończyła Tora Berger.

Najwyżej z Polek sklasyfikowana została Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka do biegu przystępowała z ósmej pozycji, a rywalizację zakończyła na 10. miejscu. Nowakowska-Ziemniak na strzelnicy zanotowała trzy pudła. Przez większą część biegu kroku dotrzymywała jej Krystyna Pałka, która również trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy. Zeszłoroczna wicemistrzyni świata ostatecznie zajęła 17. pozycję. 

Z dobrej strony w biegu pościgowym pokazała się Monika Hojnisz. Najmłodsza z reprezentantek Polski do biegu przystąpiła z czterdziestej drugiej pozycji, a ukończyła go na 18. lokacie. Hojnisz spośród wszystkich uczestniczek biegu zanotowała piąty czas biegu, a jej awans o dwadzieścia cztery miejsca był największym progresem w zawodach. Polka na strzelnicy popełniła trzy pudła.

Katastrofalnie bieg pościgowy rozpoczęła Magdalena Gwizdoń. Podczas pierwszego strzelania Polka zanotowała aż pięć karnych rund i spadła z szesnastego miejsca na koniec stawki. Niewiele lepiej było podczas drugiej wizyty na strzelnicy, gdzie Gwizdoń trzykrotnie nie trafiła do celu. Doświadczona reprezentantka Polski po części zrehabilitowała się w dalszej fazie biegu. Dwukrotnie była bezbłędna, a rywalizację zakończyła na 41. lokacie. Paulina Bobak na strzelnicy pomyliła się siedmiokrotnie i była 52.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzasPudła
1Daria DomraczewaBiałoruś33:35,83
2Kaisa MakarainenFinlandia+34,63
3Synnoeve SolemdalNorwegia+1:11,72
4Tora BergerNorwegia+1:26,32
5Olga WiłuchinaRosja+1:38,21
6Ann Kristin FlatlandNorwegia+1:54,73
7Evi Sachenbacher-StehleNiemcy+1:59,85
8Olena PidrusznaUkraina+2:05,43
9Walja SemerenkoUkraina+2:11,54
10Weronika Nowakowska-ZiemniakPolska+2:15,03
17Krystyna PałkaPolska+2:49,13
18Monika HojniszPolska+2:58,03
41Magdalena GwizdońPolska+5:16,78
52Paulina BobakPolska+8:05,77

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Puchar Świata w biathlonie kobiet

MZawodniczkaKrajPunkty
1.Dorothea WiererWłochy793
2.Tiril EckhoffNorwegia786
3.Denise HerrmannNiemcy745
4.Hanna OebergSzwecja741
5.Marte Olsbu RoeiselandNorwegia597
6.Franziska PreussNiemcy573
7.Ingrid Landmark TandrevoldNorwegia554
8.Julia SimonFrancja551
9.Justine BraisazFrancja547
10.Lisa VittozziWłochy528
12.Monika HojniszPolska500
38.Kamila ŻukPolska181
56.Kinga ZbylutPolska68

Komentarze (5):

 • Suicide Mouse Zgłoś
  Uzupełniając jeszcze pierwszy post - jest już lista startowa jutrzejszego biegu masowego, zgodnie z przewidywaniami z Polek załapały się jedynie Krystyna Pałka i Weronika Nowakowska.
  • nowa Zgłoś
   dobry bieg Moniki duży awans, ale strzelanie szczególnie to pierwsze Magdy...smutne ale ogólnie dziewczyny pozytywny występ
   • Suicide Mouse Zgłoś
    Gdyby liczyć sam bieg pościgowy, to Hojnisz byłaby 6, Pałka 15, a Nowakowska 17. Monika rewelacyjnie spisywała się również biegowo, gdzie zanotowała 5 rezultat (szybsza o 5,5sek od
    Czytaj całość
    byłej biegaczki Sachenbacher), dobrze pod tym względem wypadła również Krysia (10) i nie najgorzej Weronika (21). Zatem nie licząc Gwizdoń i tradycyjnie Bobak, mieliśmy naprawdę udany występ naszych biathlonistek. Hojnisz awansowała na 36 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale zdobyła chyba za mało punktów, by pobiec jutro w biegu masowym. Tym bardziej teraz szkoda słabego strzelania wczoraj...
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL