Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dwie Polki w biegu masowym w Oberhofie

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
W niedzielę w Oberhofie odbędą się pierwsze w tym sezonie biathlonowe biegi masowe kobiet i mężczyzn. Na starcie zobaczymy dwie Polki.

Z numerem 12. wystartuje Krystyna Pałka, a z 25. Weronika Nowakowska Ziemniak. Do "masówki", w której startuje 30 zawodniczek, nie zakwalifikowały się Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz, gdyż zajmują odległe miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obie nie błysnęły na tyle formą w sprincie i biegu pościgowym w Oberhofie, by "załapać" się do rywalizacji ze startu wspólnego.

Jednak zarówno Hojnisz, jak i Gwizdoń, przy szczęśliwym zbiegu okoliczności mogą wystąpić w niedzielnym biegu. Obie zawodniczki są na liście rezerwowych, lecz ich szansę na występ są niewielkie. Gwizdoń jest trzecią zawodniczką rezerwową dla pięciu zawodniczek najlepiej spisujących się w Oberhofie. Z kolei Hojnisz musiałaby liczyć na wycofanie się pięciu biathlonistek z grupy najlepszych w Pucharze Świata.

Początek rywalizacji pań (12,5 km) zaplanowano na godz. 15:45. Trzy godziny wcześniej na trasę (15 km) ruszą panowie (bez biało-czerwonych).

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL