Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Weronika Nowakowska-Ziemniak: Mam nadzieję, że rozpoczyna się najlepszy okres w karierze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska-Ziemniak w dwóch biegach w Oberhofie zajęła miejsca w czołowej dziesiątce. Polska biathlonistka liczy na to, że rozpoczyna się najlepszy okres jej w karierze.

Ósme miejsce w sprincie i dziesiąta pozycja w biegu pościgowym to wyniki Weronika Nowakowska-Ziemniak w zawodach w Oberhofie. Pod koniec ubiegłego roku Polka zdobyła cztery medale na zimowej Uniwersjadzie. Nic zatem dziwnego, że reprezentantka naszego kraju jest zadowolona ze swojej formy. - Na pewno mam za sobą udane dwa starty i bardzo mnie to cieszy. A najlepszy okres w mojej karierze mam nadzieję, że się rozpoczyna. Uniwersjada była świetnym treningiem dla emocji i umiejętności zwalczania presji. Monika i ja startowałyśmy tam z pozycji liderów, co muszę przyznać nie jest rzeczą łatwą - przyznała Nowakowska-Ziemniak

Niedziela w Oberhofie stać będzie pod znakiem biegów masowych. Jest to najbardziej elitarna biathlonowa konkurencja, w której startuje 30 najlepszych zawodniczek globu. Nowakowska-Ziemniak przyznaje, że mimo problemów podejmie walkę z rywalkami. - Od dwóch sezonów regularnie startuję w biegach masowych, a moim najlepszym wynikiem w tej konkurencji było 9. miejsce w mistrzostwach świata w Ruhpolding. Nie spodziewam się dziś zbyt wiele, bo od wczoraj nie czuję się najlepiej, ale na pewno podejmę walkę. Oby z jak najlepszym skutkiem - zakończyła polska biathlonistka.

Oprócz Nowakowskiej-Ziemniak w biegu masowym wystartuje Krystyna Pałka. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 15:45. Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację LIVE z biegu w Oberhofie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.
Krystyna Pałka z optymizmem podchodzi do kolejnych startów

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL