Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bjoern Ferry po raz drugi zwyciężył w Pokljuce

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Bjoern Ferry odniósł drugie zwycięstwo podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Szwed tym razem był najlepszy w biegu masowym na 15 kilometrów.

Niedziela w Pokljuce stoi pod znakiem biegów masowych. W rywalizacji mężczyzn do końca o zwycięstwo walczyło trzech biathlonistów. Na ostatnią rundę biegową niemal równo wyruszyli Martin Fourcade, Jewgienij Ustiugow i Bjoern Ferry. Cała trójka była bezbłędna na strzelnicy. Jako pierwszy z walki o zwycięstwo odpadł Rosjanin, który musiał zadowolić się trzecią pozycją.

Zarówno Fourcade, jak i Ferry znani są z szybkiego biegu. Wydawało się, że faworytem do triumfu w biegu masowym będzie Francuz, lecz Ferry nie zamierzał się poddawać i to właśnie Szwed odniósł zwycięstwo. Dla kończącego po tym sezonie swoją karierę Ferry'ego to drugi triumf w Pokljuce. Wcześniej zwyciężył on w biegu sprinterskim.

Fourcade na mecie nie ukrywał rozczarowania porażką ze Szwedem. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na ostatniej prostej szeroko rozkładał ręce. W biegu masowym z dobrej strony pokazał się Emil Hegle Svendsen, który w tej konkurencji zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi. Norweg zmazał plamę po wcześniejszych nieudanych występach w Pokljuce. Svendsen niedzielną rywalizację zakończył na czwartym miejscu.

Polacy nie startowali.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Bjoern FerrySzwecja35:19,30
2Martin FourcadeFrancja+4,70
3Jewgienij UstiugowRosja+12,50
4Emil Hegle SvendsenNorwegia+35,91
5Johannes BoeNorwegia+42,02
6Jean Guillaume BeatrixFrancja+55,02
7Tim BurkeUSA+58,62
8Daniel BoehmNiemcy+1:05,01
9Ole Einar BjoerndalenNorwegia+1:13,44
10Aleksander ŁoginowRosja+1:18,03

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL