Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Miriam Goessner wraca do kadry Niemiec na inaugurację Pucharu Świata

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę zainaugurowany zostanie biathlonowy Puchar Świata. W reprezentacji Niemiec na zawody w Oestersund znalazła się Miriam Goessner. Będzie to dla niej powrót po długiej przerwie.

Dla Miriam Goessner będzie to powrót na biathlonowe trasy po ponad jedenastu miesiącach przerwy. Po raz ostatni Niemka wystąpiła w zawodach Pucharu Świata 3 stycznia w sprincie rozegranym w Oberhofie. Goessner zajęła w nim dopiero 51. miejsce, lecz wciąż odczuwała skutki kontuzji kręgosłupa, której nabawiła się w maju zeszłego roku. Wówczas Niemka podczas przygotowań do sezonu spadła z roweru i złamała cztery kręgi lędźwiowe.


Goessner długo nie mogła dojść do wysokiej formy, którą prezentowała w sezonie 2012/2013, kiedy to odniosła trzy triumfy w zawodach Pucharu Świata. 4 stycznia tego roku Niemka podjęła decyzję o rezygnacji ze startów podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, a argumentowała ją troską o swoje zdrowie. Po długim leczeniu i rehabilitacji Niemka w okresie przygotowawczym wznowiła treningi.

Podczas obozów Goessner prezentowała się na tyle dobrze, że zyskała zaufanie trenera Geralda Hoeninga i znalazła się w składzie reprezentacji Niemiec na pierwsze w tym sezonie zawody biathlonowego Pucharu Świata, które rozegrane zostaną w Oestersund. Oprócz Goessner w Szwecji wystąpią Franziska Hildebrand, Franziska Preuss oraz Vannesa Hinz.

Zmagania o Kryształowe Kule w sezonie 2014/2015 zainauguruje sztafeta mieszana, która odbędzie się 30 listopada. 3 grudnia do rywalizacji w biegu indywidualnym na 20 kilometrów przystąpią mężczyźni, a dzień później na dystansie o 5 kilometrów krótszym o pierwsze punkty walczyć będą kobiety.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL