Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Walja Semerenko i Siergiej Semenow wygrali w zawodach na stadionie Schalke w Gelsenkirchen

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Walji Semerenko i Siergieja Semenowa zakończyły się pokazowe zawody Biathlon World Team Challenge, które rozegrano na Veltins-Arenie w Gelsenkirchen.

Zawody rozgrywane na obiekcie, na którym swoje mecze w Bundeslidze rozgrywają piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen, od lat cieszą się sporym zainteresowaniem w Niemczech. Impreza mająca na celu popularyzację biathlonu przyciągnęła na trybuny rzeszę kibiców, którzy nie narzekali na brak emocji. Główne zawody składały się z dwóch części, a różnic między zawodami rozgrywanymi w ramach Pucharu Świata było niewiele. Dotyczyły one liczby strzelań i długości karnej rundy, która wynosiła "zaledwie" 75 metrów.


Kluczowym elementem było strzelanie, a uczestnicy zawodów co kilka minut wbiegali na strzelnicę. Do drugiej części Biathlon World Team Challenge duety przystępowały z różnicami czasowymi odnotowanymi po pierwszej rundzie. Ta zakończyła się triumfem Dorothei Wierer i Lukasa Hofer. Reprezentanci Włoch w decydującej części zawodów nie utrzymali jednak wysokiej dyspozycji i ostatecznie zawody zakończyli na 9. miejscu. 

Każdy z uczestników przed zawodami powtarzał, że nie ważny jest wynik, a liczy się popularyzacja biathlonu. Były to bowiem zawody pokazowe, za które nie przyznawano punktów Pucharu Świata. Na biathlonistów czekała sowita pula nagród, która wynosiła 156 tysięcy euro. Tytułu zdobytego przed rokiem bronili Laura Dahlmeier oraz Florian Graf. Niemiecki duet za sprawą słabej skuteczności na strzelnicy nie powtórzył jednak tego sukcesu.

Na cztery rundy przed zakończeniem rywalizacji w grze o triumf liczyły się duety z Niemiec oraz Czech. Zarówno Gabriela Soukalova, jak i Franziska Hildebrand popełniły po jednym pudle. Z kolei przy kolejnej wizycie na strzelnicy znakomicie spisał się Erik Lesser, który strzelał w szybkim tempie, a co najważniejsze bezbłędnie. Na dwie rundy przed zakończeniem rywalizacji niemiecki duet miał niespełna 14 sekund przewagi nad triumfatorami sprzed roku.

Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie. Po kolejnym strzelaniu na czoło wysunął się duet z Ukrainy, a o wszystkim rozstrzygnęła ostatnia wizyta na strzelnicy. Bezbłędny był Siergiej Semenow, który na liczącej 1243 metry rundzie biegowej utrzymał prowadzenie wywalczone przez Walję Semerenko. Na drugim miejscu finiszował Lesser, a trzeci był Jewgienij Garaniczew, który duet stanowił wraz z Janą Romanową.

Wyniki:

MSkładKrajCzasPudła
1Walja Semerenko / Siergiej SemenowUkraina31:03,24
2Franziska Hildebrand / Erik LesserNiemcy+7,74
3Jana Romanowa / Jewgienij GaraniczewRosja+15,14
4Gabriela Sokalova / Ondrej MoravecCzechy+19,45
5Anais Chavalier / Martin FourcadeFrancja+26,35
6Laura Dahlmeier / Florian GrafNiemcy+35,18
7Fanny Horn / Lars Hegle BirkelandNorwegia+36,85
8Katharina Oberhofer / Dominik LandertingerAustria+1:01,25
9Dorothea Wierer / Lukas HoferWłochy+1:03,59
10Elisa Gasparin / Benjamin WegerSzwajcaria+3:16,96

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL