Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Daria Domraczewa najlepsza w Oberhofie, Weronika Nowakowska-Ziemniak piętnasta

Daniel Ludwiński
Daria Domraczewa triumfowała w biegu masowym w Oberhofie. Spośród polskich biathlonistek najlepsza była Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła piętnaste miejsce.

Reprezentantka Białorusi nie błysnęła na strzelnicy, gdyż myliła się czterokrotnie i musiała pokonywać właśnie tyle karnych rund. Świetny bieg sprawił jednak, że Domraczewa i tak mogła cieszyć się z odniesienia zwycięstwa w niedzielnej konkurencji. Obok triumfatorki na podium stanęły jeszcze Veronika Vitkova i Tiril Eckhoff, mające po dwa niecelne strzały.

Na liście startowej znalazły się dwie Polki. Do połowy dystansu kapitalnie spisywała się Weronika Nowakowska Ziemniak, która strzelała czysto i zajmowała przez moment nawet trzecie miejsce. Niestety, trzy chybione próby w trakcie trzeciego pobytu na strzelnicy zepchnęły ją na znacznie dalsze lokaty. Za czwartym razem Polka była znowu bezbłędna, ale wcześniejsze "pudła" sprawiły, że ostatecznie zajęła piętnaste miejsce.

Cztery karne rundy musiała pokonać druga z naszych reprezentantek. Monika Hojnisz, bo o niej mowa, zajęła w tej sytuacji dwudziestą szóstą pozycję.