Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Simon Schempp najlepszy w sprincie w Anterselvie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Simona Schemppa zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Anterselvie. Na podium stanęli również Jewgienij Garaniczew i Jakov Fak.

Simon Schempp w ostatnich dniach prezentuje wysoką formę. Reprezentant Niemiec w niedzielnym biegu masowym w Ruhpolding odniósł zwycięstwo, a sukces ten powtórzył podczas sprintu w Anterselvie. Warto dodać, że Schempp przed rokiem również odniósł triumf na włoskiej ziemi. W czwartek nie dał on rywalom najmniejszych szans, był bezbłędny na strzelnicy, a do tego popisał się szybkim biegiem.


Na drugim miejscu zawody zakończył Jewgienij Garaniczew. Rosjanin, podobnie jak triumfator zawodów, był bezbłędny podczas strzelania, lecz do Schemppa stracił 14 sekund. Na najniższym stopniu podium zawody zakończył Jakov Fak, który do biegu pościgowego wyruszy ze stratą 20 sekund. Wysokie miejsca zajęli Szwajcar Benjamin Weger oraz Kanadyjczyk Brendan Green.

Słabo w Anterselvie spisali się Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Pierwszy z nich zawody zakończył na 84. pozycji, a na strzelnicy pomylił się dwukrotnie. Z kolei Szczurek już podczas strzelania w pozycji leżącej zaliczył pięć karnych rund, a w "stójce" dołożył jeden niecelny strzał. Zajął on 98. lokatę.

Wyniki:

MZawodnikKrajCzasPudła
1Simon SchemppNiemcy23:18,80
2Jewgienij GaraniczewRosja+14,00
3Jakov FakSłowenia+20,11
4Benjamin WegerSzwajcaria+20,91
5Brendan GreenKanada+24,40
6Henrik L'abee-LundNorwegia+33,20
7Anton SzipulinRosja+34,21
8Simon EderAustria+35,91
9Ole Einar BjoerndalenNorwegia+43,21
10Ondrej MoravecCzechy+45,60
84Grzegorz GuzikPolska+2:57,32
98Łukasz SzczurekPolska+4:26,16

Komentarze (2):

 • karo-lajn Zgłoś
  Co z tym Martę? MŚ się zbliżają a on w coraz gorszej formie. Nie dość, że człapie jak na swoje możliwości, to jeszcze pudłuje na potęgę. Jeszcze kilka starty temu był najlepszym
  Czytaj całość
  strzelcą sezonu, a teraz co strzelanie to minimum jedno pudło. Jak się nie ogarnie, straci żółty plastron.
  • Rent Zgłoś
   Niech mi ktoś wytłumaczy, po co na zawody Pucharu Świata są wysyłani polscy tzw. biathloniści ? Oni tylko wstyd przynoszą. Gdyby np. Jamajka wystawiła kilku swoich, to nasze "orły" i
   Czytaj całość
   tak nie daliby im rady. Łukasz Szczurek w 2007 roku był mistrzem świata juniorów, a dziś na 103 startujących zajął zaszczytne 98 miejsce. Dobrze, że w setce zmieścił się. Jeździ sobie taki chłopak (sorry, już mężczyzna) za nasze pieniądze po zimowych kurortach na wycieczki. Z nim jego żałośni koledzy i cały sztab, czyli trenerzy, prezesi, lekarze, serwismeni i inni znajomi królika. Jeśli lubią biegać z karabinem na plecach, to niech to robią sobie w Polsce. Amatorsko. Podejrzewam, że żaden z nich na chwilę obecną nie wygrałby z "emerytem" Tomkiem Sikorą.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL