Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Magdalena Neuner: Martin Fourcade jest faworytem mistrzostw w Kontiolahti

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W czwartek rozpoczną się biathlonowe mistrzostwa świata w fińskim Kontiolahti. Magdalena Neuner, wielokrotna medalistka tej imprezy, oceniła szanse swoich rodaków.

Magdalena Neuner, która w 2012 roku w wieku 25 lat zakończyła karierę, wciąż nie zapomina o biathlonie i śledzi poczynania swoich kolegów i koleżanek w reprezentacji.


- Możemy mieć oczekiwania wobec niemieckiego zespołu, zarówno panie, jak i panowie dobrze się spisują w tym sezonie Pucharu Świata. Zgodnie z obecnymi wynikami najbardziej liczę na Simona Schemppa i Arnda Peiffera, a u kobiet na Laurę Dahlmaier. Jeśli chodzi o faworytów całych mistrzostw to oczywiście Daria Domraczewa, Kaisa Makarainen oraz Martin Fourcade u mężczyzn, doświadczenie na takich imprezach jest ważne - przyznała Niemka. 

Simon Schempp jest wiceliderem Pucharu Świata, u kobiet jest nieco słabiej, bo w Top 10 jest tylko Franziska Hildebrand, za to cała reprezentacja przewodzi w klasyfikacji Pucharu Narodów.

- Staram się śledzić na żywo tak wiele transmisji jak tylko mogę. Jeśli brakuje mi czasu, to oczywiście sprawdzam wyniki w internecie - zapewniła Neuner.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL